Freeware-Tools.Com

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

5 απαντήσεις

    Superleague

    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 10 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 23 Ιαν 2014, 15:17

    magakos έγραψε:Ότι δηλώνει το δηλώνει ως αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός.

    Τί πίνεις και σε χαλάει έτσι μου λές? Laughing 

    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Superleague - Σελίδα 10 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από magakos Παρ 24 Ιαν 2014, 06:13

    dimitris7 έγραψε:
    magakos έγραψε:Ότι δηλώνει το δηλώνει ως αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός.

    Τί πίνεις και σε χαλάει έτσι μου λές? Laughing 


    Δεν σε "πιάνω".....Αμφισβητείς ότι ο Θεοδωρίδης είναι κατά καιρούς ο αντιπρόεδρος και γενικός αρχηγός στον Ολυμπιακό?

    http://www2.thestival.gr/sports/item/142512-antiproedros-pae-olympiakos-aytoi-pou-den-exoyn-omades-paraponiountai-gia-ti-diaitisia-gia-na-pane-piso-to-podosfairo

    http://www.sentragoal.gr/article.asp?catid=10534&subid=2&pubid=1623697

    https://www.google.gr/#q=%CE%BF+%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B5%CE%B4%CF%81%CE%BF%CF%82+%CF%84%CE%BF%CF%85+%CE%BF%CE%BB%CF%85%CE%BC%CF%80%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CF%8D
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 10 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από dimitris7 Παρ 24 Ιαν 2014, 12:13

    Στις ποδοσφαιρικές ανώνημες εταιρείες δεν προβλέπεται βάση νόμου αντιπρόεδρος όπως σε άλλες ανώνημες εταιρείες.Μόνο πρόεδρος του Δ.Σ προβλέπεται ο οποίος η θα κατέχει την πλειοψηφία των μετοχών που δεν θα πρέπει να υπολείπεται του 51% αν οι μέτοχοι είναι λιγότεροι απο 4,η θα είναι αιρετός απο τον μεγαλομέτοχο η διορισμένος βάση απόφασης του Δ.Σ π.χ βάζελος όπως δεν μπορούν να εισαχθούν στο χρηματιστήριο.Τουτέστιν ο τίτλος είναι άτυπος.
    Τα υπόλοιπα για τον μπαρμπα σάββα τα είπα παραπάνω.
    Πίστέυω να σε κάλυψα...
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Superleague - Σελίδα 10 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από magakos Σαβ 25 Ιαν 2014, 04:59

    Ναι....Και ο Μελισσανίδης δεν έχει πάρει την ΑΕΚ μιας και δεν προβλέπεται ο ιδιοκτήτης του ΟΠΑΠ να είναι ιδιοκτήτης και ΠΑΕ.... tongue 

    Ρε άσε τα νομικίστικα τι προβλέπεται και τι δε προβλέπεται.... Laughing 
    Ούτε ο Κούγιας να ήσουνα... tongue Το ότι αποφεύγεις να δεχτείς ότι ο κυρ Σαββας μιλά αντιπροσωπεύοντας επίσημα τον ολυμπιακό μου λέει πολλά πάντως.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 10 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από dimitris7 Σαβ 25 Ιαν 2014, 12:08

    1-O Μελισσανίδης είναι μέτοχος με 15% η 20% θα σε γελάσω πόσο κατέχει ακριβώς στο στοίχημα,σε ένα απο τα παιχνίδια που έχει ο ΟΠΑΠ στον οποίο ιδιοκτήτης είναι το κράτος.
    2-Βάσει νόμου και στα χαρτιά πρόεδρος στην ΑΕΚ είναι ο δικηγόρος του Μελισσανίδη και όχι ο ίδιος,(βλέπε παραπάνω)άσχετα ποιός πάιρνει αποφάσεις και ποιός είναι στην ουσία πρόεδρος,γιατί αυτά μόνο έδώ γίνονται.
    3-Και επι κόκκαλη τα ίδια έλεγε και χειρότερα,αλλά δεν ήταν καν αρχηγός της ομάδας(Μητρόπουλος τότε)ο κυρ Σάββας γιατί αντιπρόεδρος και πρόεδρος και όλα μαζί ήταν ο θείος,εκτός τα τελευταία 3-4 χρόνια πρίν τον πουλήσει στο βουβάλι έβαλε αντιπρόεδρο τον γιό του Πέτρο λόγω διαφόρων δημοσιευμάτων τότε.
    4-<<Το ότι αποφεύγεις να δεχτείς ότι ο κυρ Σαββας μιλά αντιπροσωπεύοντας επίσημα τον ολυμπιακό μου λέει πολλά πάντως.>>
    Δηλαδή?  
    Που ανακάλυψες οτι αποφέυγω να απαντήσω?Εδώ έχω γράψει ολόκληρο βιβλίο με αναλύσεις,και μου λές οτι αποφέυγω να απαντήσω!!!!
    5-Απο κίτρινο τύπο έχεις ακούσει τίποτα?Κάνει εκπομπή ανάλογη ο ζούγκλας τριανταφυλλόπουλος.Εσύ το παρακιτρίνησες το θέμα,αλλά θα μου πείς αμα φοράς κίτρινα γυαλιά,όλα κίτρινα τα βλέπεις.... Laughing 
    6-Δεν έχει..
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Superleague - Σελίδα 10 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από magakos Σαβ 25 Ιαν 2014, 21:44

    dimitris7 έγραψε:1-O Μελισσανίδης είναι μέτοχος με 15% η 20% θα σε γελάσω πόσο κατέχει ακριβώς στο στοίχημα,σε ένα απο τα παιχνίδια που έχει ο ΟΠΑΠ στον οποίο ιδιοκτήτης είναι το κράτος.
    2-Βάσει νόμου και στα χαρτιά πρόεδρος στην ΑΕΚ είναι ο δικηγόρος του Μελισσανίδη και όχι ο ίδιος,(βλέπε παραπάνω)άσχετα ποιός πάιρνει αποφάσεις και ποιός είναι στην ουσία πρόεδρος,γιατί αυτά μόνο έδώ γίνονται.
    3-Και επι κόκκαλη τα ίδια έλεγε και χειρότερα,αλλά δεν ήταν καν αρχηγός της ομάδας(Μητρόπουλος τότε)ο κυρ Σάββας γιατί αντιπρόεδρος και πρόεδρος και όλα μαζί ήταν ο θείος,εκτός τα τελευταία 3-4 χρόνια πρίν τον πουλήσει στο βουβάλι έβαλε αντιπρόεδρο τον γιό του Πέτρο λόγω διαφόρων δημοσιευμάτων τότε.
    4-<<Το ότι αποφεύγεις να δεχτείς ότι ο κυρ Σαββας μιλά αντιπροσωπεύοντας επίσημα τον ολυμπιακό μου λέει πολλά πάντως.>>
    Δηλαδή?  
    Που ανακάλυψες οτι αποφέυγω να απαντήσω?Εδώ έχω γράψει ολόκληρο βιβλίο με αναλύσεις,και μου λές οτι αποφέυγω να απαντήσω!!!!
    5-Απο κίτρινο τύπο έχεις ακούσει τίποτα?Κάνει εκπομπή ανάλογη ο ζούγκλας τριανταφυλλόπουλος.Εσύ το παρακιτρίνησες το θέμα,αλλά θα μου πείς αμα φοράς κίτρινα γυαλιά,όλα κίτρινα τα βλέπεις.... Laughing 
    6-Δεν έχει..


    Δεν είπα ότι αποφεύγεις να απαντήσεις άλλα να δεχθείς αυτό που ο κόσμος το χει τούμπανο και 'μεις κρυφό καμάρι...

    Τεσπα....'οτι και να τον έχετε τον κυρ Σάββα να τον χαίρεστε....
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 10 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 12 Φεβ 2014, 13:56

    http://www.sport24.gr/football/omades/Olympiakos/o_olympiakos_v_kai_to_ispaniko_montelo_sto_ds_ths_souper_ligkas.2639637.html

    Εγω το βλέπω θετικό γιατί απο την μία έχεις τον Ολυμπιακό με 100 παίχτες δανεικούς σε όμάδες που πάιζουν στην ίδια κατηγορία και είναι "αθέμιτο",απο την άλλη δίνει το κίνητρο σε παίχτες ταλέντα να γίνουν επαγγελματίες,και να μην τους "ξεκαρφώνουν" κάποιοι ταλιμπάν.
    Εννοείται οτι θα δουλέψει μόνο στις υγιής οικονομικά και διοικητικά ομάδες με ακαδημίες,γιατί οι περισσότερες δεν μπορούν να συντηρήσουν ούτε την βασική.
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Superleague - Σελίδα 10 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από magakos Σαβ 15 Φεβ 2014, 06:02

    dimitris7 έγραψε:http://www.sport24.gr/football/omades/Olympiakos/o_olympiakos_v_kai_to_ispaniko_montelo_sto_ds_ths_souper_ligkas.2639637.html

    Εγω το βλέπω θετικό γιατί απο την μία έχεις τον Ολυμπιακό με 100 παίχτες δανεικούς σε όμάδες που πάιζουν στην ίδια κατηγορία και είναι "αθέμιτο",απο την άλλη δίνει το κίνητρο σε παίχτες ταλέντα να γίνουν επαγγελματίες,και να μην τους "ξεκαρφώνουν" κάποιοι ταλιμπάν.
    Εννοείται οτι θα δουλέψει μόνο στις υγιής οικονομικά και διοικητικά ομάδες με ακαδημίες,γιατί οι περισσότερες δεν μπορούν να συντηρήσουν ούτε την βασική.


    Το "αθέμιτο" γιατί το βάζεις σε εισαγωγικά....? χωρά καμιά αμφιβολία ότι είναι ανέντιμο αυτό που γίνεται...?
    Φταίνε οι άλλοι μετά που μιλούν για ομάδες υποκαταστήματα...?

    Παρα ταύτα είναι σωστό αυτό που ανέφερες... Wink 
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 10 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από dimitris7 Σαβ 15 Φεβ 2014, 13:14

    Το αθέμιτο το βάζω σε εισαγωγικά γιατί ενώ στην ουσία είναι,ποινικά δεν διώκεται όπως και άλλα αρα είναι θεμιτό.

    Τα υποκαταστήματα πάλι που τα ανακάλυψες?Παραρτήματα εννοείς...
    Υποκαταστήματα θα γίνουν αν εφαρμοστεί αυτό που σκέφτονται να κάνουν ΑΕΚ Β  Ολυμπαικός Β Βαζελος Β Παναιτωλικός Β και όποιες άλλες ομάδες μπούν και δεν θα παίζουν ΠΟΤΕ ΜΑΖΙ στην ίδια κατηγορία.
    Και θα μου πείς πως θα γίνει αυτό αν κάποια ξεφύγει και σε 2 χρόνια πάει για άνοδο απο Γ στην Α.Απλά δεν θα ανεβαίνει εφόσον η πρώτη παίζει στην Α..
    Αν εφαρμοστεί που δεν το βλέπω θα είναι οτι καλύτερο γενικά για το Ελληνικό ποδόσφαιρο.

    Χαίρομαι που συμφωνούμε έστω και διαφωνώντας σε μερικά πράγματα tongue

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ 11 Μάης 2024, 07:11