Freeware-Tools.Com

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

5 απαντήσεις

    Superleague

    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από dimitris7 Δευ 11 Ιουλ 2011, 04:54

    Αφου ψηφίστηκε το αρχιπρόθεσμο μεσοπρόθεσμο μεταπρόθεσμο έφτιαξε και το ελληνκό ποδόσφαιρο...απο φέτος θα απολαμβάνουμε ένα υγιές ελληνικό προτάθλημα... Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από magakos Πεμ 28 Ιουλ 2011, 03:43

    Καβάλα και Βόλος πέφτουν στην Β' Εθνική...Βλέπεις οι δυο τους διασύρουν το Ελληνικό ποδόσφαιρο δεκαετίες τώρα.
    Όλα μια χαρά πλέον.Καθάρισε επιτέλους το Ελληνικό ποδόσφαιρο από τους παραγκάρχες.
    Ρε δε πάτε στο διάολο λέω εγώ...Δίκαιος ο υποβιβασμός δεν λέω άλλα οι "ηθικοί αυτουργοί" πάλι στο απυρόβλητο...Όχι ότι περίμενα κάτι άλλο φυσικά.Ελλάδα είναι εδώ.
    Ετοιμαστείτε για άλλη μια 15ετία με τον γνωστό πρωταθλητή και όλους τους άλλους να "κοντένουν" περισσότερο.
    Ούτε τους Τούρκους δεν μπορούμε να φτάσουμε σε αξιοπιστία και λειτουργικότητα για αυτό και θα πηγαίνουμε πάντα και παντού κατά διαόλου.
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από thant Πεμ 28 Ιουλ 2011, 05:43

    Φίλε Μάκη συμφωνώ 100% με τον υποβιβασμό Καβάλας και Βόλου γιατί θεωρώ ότι έπρεπε από κάπου να γίνει η αρχή. Βέβαια με τον υποβιβασμό της Καβάλας δεν χάρηκα καθόλου σε αντίθεση με τους προκλητικούς και με ζωώδη ένστικτα Βολιώτες, που όχι μόνο αξίζουν να πέσουν κατηγορία αλλά δεν πρέπει να ασχολούνται καν με το άθλημα.

    Σίγουρα όπως είπες και εσύ οι ηθικοί αυτουργοί είναι άλλοι, και επειδή δεν περίμενα να φτάσουμε μέχρι εδώ (δηλαδή να υποβιβαστούν ομάδες) θα περιμένω να δω αν θα πληρώσουν και οι υπόλοιποι. Ας περιμένουμε λίγο ακόμα να δούμε αν έχουμε συνέχεια η με τον υποβιβασμό καβάλας βόλου τελείωσαν όλα.
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από magakos Πεμ 28 Ιουλ 2011, 07:19

    Μην το ψάχνεις...Εδώ ήταν το ζουμί.
    Αν υπάρξει κάτι άλλο θα είναι απλά "χαδάκια" και στάχτη στα μάτια.
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Αν ήθελα να στήσω μια νεα "παράγκα"

    Δημοσίευση από thant Δευ 05 Δεκ 2011, 11:24

    Αν ήθελα να στήσω μια νεα "παράγκα"

    Superleague - Σελίδα 8 Paraga-1

    Σήμερα θα προσπαθήσω μπω στο μυαλό κάποιου άλλου. Φανταστείτε λοιπόν πως εγώ θα ήθελα να στήσω μία νέα «παράγκα» στο χώρο του ελληνικού ποδοσφαίρου. Τι λέτε να έκανα;


    • Για να στήσω μία νέα παράγκα θα έπρεπε να επιστρατεύσω όσους με βοήθησαν πιθανά σε μία παλαιότερη. Ας πούμε θα μου ήταν απαραίτητος ένας παράγοντας που θα «φωνάζει» στην ΚΕΔ και θα κλαίγεται δεξιά κι αριστερά για το πόσο «αδικείται» η ομάδα μου.

    • Θα χρειαζόμουν τους «δικούς μου» διαιτητές. Τα «δικά μου» παιδιά. Θα έπρεπε με κάθε τρόπο να τους φέρω πίσω, ακόμα κι αν λόγου χάρη διώκονται ποινικά.

    • Θα έπρεπε να φροντίσω να μην τιμωρούνται για τυχόν εύνοιες προς το μέρος μου, διάφοροι διαιτητές ή επόπτες. Σημαντικός «φίλος» οι παρατηρητές αγώνων.

    • Θα έπρεπε προφανώς να διώξω εκείνους που με «κατάλαβαν» τη προηγούμενη φορά και μου «έκαναν τη ζωή πατίνι». Σίγουρα ένας ποδοσφαιρικός εισαγγελέας που με έτρεχε στα δικαστήρια πριν λίγους μήνες, θα ήταν εμπόδιο στα σχέδια μου.

    • Θα έπρεπε να απειλήσω όσους τολμούσαν να εναντιωθούν στις τακτικές μου. Να περάσω ένα μήνυμα σε όποιον αμφισβητεί τη δύναμη μου. Αμφιβάλεις ότι μπορώ να κάνω ότι γουστάρω στο ελληνικό ποδόσφαιρο; Αγόρασε καινούργιο αυτοκίνητο!

    • Θα χρησιμοποιούσα τον όποιο επικοινωνιακό μηχανισμό διέθετα, για να βγω προς τα έξω σαν ο «αδικημένος». Κανάλια, εφημερίδες, sites μου κτλ, θα προσπαθούσαν μέρα-νύχτα να πουν πως αδικήθηκα από τη διαιτησία, τον καιρό, το γήπεδο, τη τύχη, τα άστρα, τις τελικές προσπάθειες, τη κατοχή, τα κόρνερ. Οτιδήποτε!

    • Ο ίδιος μηχανισμός, θα έπρεπε παράλληλα να βγάζει σαν «ευνοημένο» όποιον με περνά στη βαθμολογία.

    • Για να ενισχύσω την προηγούμενη πεποίθηση, θα έβαζα και 1-2 «δικά μου παιδιά» να κάνουν μισό φαλτσο-σφύριγμα υπέρ όσων με περνούν βαθμολογικά. Αν π.χ. κερδίζει 3-0 και σφυριχτεί ένα λάθος κόρνερ υπέρ του, έχω κάθε δικαίωμα να μιλάω για στημένο υπέρ του παιχνίδι κ.ο.κ.

    • Αφού κατάφερνα όλα τα προηγούμενα, θα έκανα επίδειξη δύναμης. Θα κατέρριπτα ακόμα και τους ποδοσφαιρικούς κανόνες (π.χ. οφσάιντ). Είμαι το αφεντικό και το δείχνω...

    • Τέλος, θα φρόντιζα να προκαλέσω τους αντιπάλους μου. Όταν έχεις τη δύναμη να διαχειριστείς τα πάντα εκτός γηπέδου, γιατί να μην το κάνεις; Ο μόνος που μπορεί να βγει κερδισμένος είμαι εγώ. Ο αντίπαλος, θα χάσει το στόχο του και θα αναλωθεί σε επικοινωνιακά παιχνίδια, θα κλαίγεται για τη διαιτησία και θα χάσει το καλό ποδοσφαιρικό πρόσωπο που είχε πριν κάνω όλα τα παραπάνω.

    Εγώ αυτά θα έκανα αν ήθελα να στήσω μία νέα «παράγκα». Ευτυχώς, δεν είχα ποτέ μου τέτοιους στόχους. Μακάρι να ίσχυε το ίδιο για όλους...

    Sport.gr
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από dimitris7 Δευ 05 Δεκ 2011, 13:32

    Το χεις ψάξει το πράγμα βλέπω...να κοιτάμε και τα κατα του οίκου μας όμως οχι των αλλων και μόνο...δεν είσαι σωστός αλλιως...
    Επίσης απαγορευεται να είσαι και να υποστηρίζεις ομάδα της πολης που κατάγεσαι...βασικό αυτό...είπα θα πέσει γέλιο στο άλλο σιτε...επεσα ποτε έξω σε οτι είπα?αν έπεσα σε μισο ποστ να μου το βγάλεις εδώ και εκεί..

    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από magakos Τετ 21 Δεκ 2011, 23:27

    «Εκφοβίζουν και επηρεάζουν διαιτητές»

    Τουλάχιστον αστεία (για να μην πω γελοία) η χθεσινή ανακοίνωση του Ολυμπιακού.... Mad Mad Mad
    http://www.sport-fm.gr/article/523124
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 22 Δεκ 2011, 13:24

    Το είπα κατι δε πάει καλά...
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από thant Δευ 19 Μαρ 2012, 09:55

    Απλά δεν πείθετε κανέναν!

    Αφού προκάλεσαν την... καταιγίδα, βγήκαν ως γνήσια λιμανίσια σαλιγκάρια και το παίζουν τιμητές του ποδοσφαίρου.


    Superleague - Σελίδα 8 Marinak_1903_exw

    Από την Κυριακή το βράδυ γίνεται μία μεγάλη προσπάθεια από τον μηχανισμό προπαγάνδας του Ολυμπιακό, προκειμένου το σωματείο του Πειραιά να περάσει στην συνείδηση του κόσμου ως η ομάδα που βοηθάει για την εξυγίανση του ελληνικού ποδοσφαίρου. Ναι, καλά διαβάσατε... Η ομάδα που ο πρόεδρός της είναι κατηγορούμενος για το σκάνδαλο με τα στημένα παιχνίδια, προσπαθεί να μας πείσει οτι νοιάζεται για το καλό του αθλήματος.

    Σε αυτή την προσπάθεια λοιπόν επιστρατεύτηκαν όλα τα μέσα. Ξεκινήσαμε με το τηλέφωνο του Βαγγέλη Μαρινάκη στον Δημήτρη Γόντικα. Όποιος πιστεύει έστω και μία λέξη από τα «Δεν με ενδιαφέρει ούτε το ποδόσφαιρο ούτε το αποτέλεσμα ούτε το πρωτάθλημα. Κάνε ό,τι μπορείς για να μην σκοτωθούν άνθρωποι», που φέρεται να είπε ο πρόεδρος-επενδυτής, ας πάει να κοιταχθεί σε έναν γιατρό.

    Η συνέχεια δόθηκε με την ομιλία του ίδιου ατόμου στους ποδοσφαιριστές, που του ζητούσε να βοηθήσουν την χώρα σε αυτή την δύσκολη κατάσταση που βιώνει. Όπως και πέρυσι, έτσι και εφέτος ο Ολυμπιακός διδάσκει ήθος. Και για να γίνει ακόμη πιο πιστευτός, το επικοινωνιακό επιτελείο φρόντισε να υπάρχει και κάμερα που να τραβάει τα όσα έλεγε ο μεγάλος πρόεδρος.

    Για τις διαρροές που σκάνε η μία μετά την άλλη, την Δευτέρα και όλες έχουν κοινό παρανομαστή το καλό του ελληνικού ποδοσφαίρου, δεν χρίζουν καν αναφοράς. Αποτελούν απλά μία επιβεβαίωση του όλου σχεδίου.

    Ευτυχώς όμως το μεγαλύτερο κομμάτι του κόσμου δεν πείθετε. Και δεν πείθετε από τις προσπάθειες αυτές, γιατί δεν ξεχνάει. Δεν ξεχνάει τα όσα έγιναν πέρυσι στο Καραϊσκάκη. Δεν ξεχνάει τις ετσιθελικές αναβολές αγώνων τόσο του Πρωταθλήματος, όσο και του Κυπέλλου.. Δεν ξεχνάει την ατιμωρησία των Τοροσίδη, Μανιάτη, Πάντελιτς και Θεοδωρίδη για τα όσα έγιναν στην Ξάνθη. Δεν ξεχνάει την χαμένη κόκκινη κάρτα του Μέλμπεργκ.

    Καλό θα ήταν λοιπόν, να περιοριστείτε απλά στους πανηγυρισμούς για το νέο «πεντακάθαρο» τίτλο που πρόκειται να κατακτήσετε και να αφήσετε τα μεγάλα λόγια περί κάθαρσης. Γιατί αν υπήρχε κάθαρση, απλά δεν θα υπήρχατε...

    Τα παραπάνω, φυσικά και δεν αποτελούν δικαιολογία για τα όσα έγιναν στο ΟΑΚΑ την Κυριακή. Κάποιοι όμως εξακολουθούν να παίζουν με τη νοημοσύνη μας, προσπαθώντας να κάνουν το άσπρο-μαύρο. Πιο πιστευτό είναι πάντως το «λεφτά υπάρχουν» του GAP.

    leoforos.gr
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από dimitris7 Δευ 19 Μαρ 2012, 15:43

    Η μεγαλύτερη παπαριά που διάβασα ποτέ..που εμπλέκετε ο ολυμπιακός?Δεν σχολιάζετε καν

    Λοιπόν το θέμα είναι οτι αρκετοί ηξεραν οτι θα γίνουν επεισόδεια(και αστυνομία και βάζελος και ολυμπιακός ) αλλα πέρασε σαν ράδιο αρβύλα για να μην χαλάσει το ντέρμπυ.....είναι βαρύ να σου παίρνει ο γάυρος πρωτάθλημα στην "εδρα" σου...μαμισέ τα Superleague - Σελίδα 8 65182

    Κουράγιο...και του χρόνου το μαγαζί ανοιχτό θα είναι.....Superleague - Σελίδα 8 65182
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty «Το πρωτάθλημα δεν τελείωσε ακόμα...»

    Δημοσίευση από thant Δευ 30 Απρ 2012, 07:15

    «Το πρωτάθλημα δεν τελείωσε ακόμα...»

    Υπονοούμενα άφησε ο Απόστολος Παπουτσάκης για αποκαλύψεις που θα κάνει σύντομα, σχετικά με την ομάδα του τον Εργοτέλη αλλά και την Σούπερ Λίγκα!

    Superleague - Σελίδα 8 880972

    Στο περιθώριο της συνέντευξης Τύπου για το τέλος της συνεργασίας του Εργοτέλη με τον Νίκο Καραγεωργίου, ο πρόεδρος των Κρητικών, Απόστολος Παπουτσάκης, δήλωσε ότι το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκα δεν τελείωσε ακόμα για την ομάδα του, προαναγγέλλοντας αποκαλύψεις σε νέα συνέντευξη Τύπου.

    «Ξέρω πως έχετε να ρωτήσετε πολλά. Οι τελευταίες εξελίξεις έχουν δημιουργήσει πολλές απορίες. Αυτό που θέλω να ξεκαθαρίσω είναι πως είμαι εδώ.

    Να έχετε υπόψη πως το πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκα δεν τέλειωσε ακόμα για τον Εργοτέλη! Να μου επιτρέψετε να μην πω περισσότερα. Σε λίγες μέρες σε μια νέα συνέντευξη Τύπου θα πούμε περισσότερα», είπε χαρακτηριστικά ο Παπουτσάκης, όταν ρωτήθηκε για τις πρόσφατες δηλώσεις του περί σκανδάλων στο πρωτάθλημα

    gazzetta.gr
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από dimitris7 Δευ 30 Απρ 2012, 15:58

    O Παππούς πλήρωσε φέτος λιγότερα απο τους άλλους..... Laughing

    Πολύ καλό ποστ
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από thant Τετ 18 Ιουλ 2012, 06:27

    Ανακοίνωσε τον αδερφό του Πίου η Ξάνθη!

    Superleague - Σελίδα 8 Travlos_kano_doro_koygia_pioy_2963445_b

    H Skoda Ξάνθη πρωτοτύπησε για ακόμη μία φορά και ανακοίνωσε την απόκτηση του Πίου. Με χιουμοριστική ανακοίνωση καυτηριάζει τη στάση ορισμένων ΜΜΕ τα οποία τις τελευταίες ημέρες κάνουν λόγο για ανύπαρκτους μεταγραφικούς στόχους της ομάδας.

    Η επιτυχημένη τηλεοπτική διαφήμιση έδωσε το έναυσμα στους παράγοντες της ομάδας να απαντήσουν στα ανυπόστατα όπως υποστηρίζουν για μεταγραφές ποδοσφαιριστών.

    Η ανακοίνωση της ΠΑΕ:
    Η SKODA ΞΑΝΘΗ έχοντας εξαντλήσει όλα τα περιθώρια δεν μπόρεσε να υπογράψει 5ετές επαγγελματικό συμβόλαιο με τον ποδοσφαιριστή Πίου και υπέγραψε με τον αδερφό του".

    contra.gr




    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 19 Ιουλ 2012, 14:56

    thant έγραψε:Ανακοίνωσε τον αδερφό του Πίου η Ξάνθη!

    Superleague - Σελίδα 8 Travlos_kano_doro_koygia_pioy_2963445_b

    H Skoda Ξάνθη πρωτοτύπησε για ακόμη μία φορά και ανακοίνωσε την απόκτηση του Πίου. Με χιουμοριστική ανακοίνωση καυτηριάζει τη στάση ορισμένων ΜΜΕ τα οποία τις τελευταίες ημέρες κάνουν λόγο για ανύπαρκτους μεταγραφικούς στόχους της ομάδας.

    Η επιτυχημένη τηλεοπτική διαφήμιση έδωσε το έναυσμα στους παράγοντες της ομάδας να απαντήσουν στα ανυπόστατα όπως υποστηρίζουν για μεταγραφές ποδοσφαιριστών.

    Η ανακοίνωση της ΠΑΕ:
    Η SKODA ΞΑΝΘΗ έχοντας εξαντλήσει όλα τα περιθώρια δεν μπόρεσε να υπογράψει 5ετές επαγγελματικό συμβόλαιο με τον ποδοσφαιριστή Πίου και υπέγραψε με τον αδερφό του".

    contra.gr

    Τον πανόπουλος σαν επιχειρηματία τον παραδέχομαι πρώτα σαν επιχειρηματία και μετά σαν πρόεδρο της ξάνθης χρόνια τώρα.Στην αρχή τον έλεγα αντιτουριστικό δεν είναι φάτσα αυτή Laughing
    Aλλά ο ανθρωπος χρόνια Α βλέποντας μαθαίνει και καλά κάνει οτι κάνει παρότι δε συμφωνώ με απολύσεις προπονητών παιχτών με συνοπτικές διαδικασίες και μάλιστα δημόσια είναι μοναδικός που έκανε..
    Τον εκλασαν όλα τα έντυπα και δημοσιογράφοι.Πολύ το πήρε απάνω του και του χρόνου ας το πάρει μια στη βου να στανιάρει και βλέπουμε του παραχρόνου Cool



    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty «Αυτοί που ακούγονται στις κασέτες μου ανατίναξαν τον φούρνο»

    Δημοσίευση από thant Τρι 23 Οκτ 2012, 09:08

    «Αυτοί που ακούγονται στις κασέτες μου ανατίναξαν τον φούρνο»

    Superleague - Σελίδα 8 Konstantineas

    Ο Πέτρος Κωνσταντινέας μίλησε στην εκπομπή "Δίκη στο ΣΚΑΪ", και υποστήριξε πως γνωρίζει τους ηθικούς αυτουργούς για την βομβιστική επίθεση στον φούρνο του.

    Συγκεκριμένα είπε ο πρώην διαιτητής:
    "Γνωρίζω καλά τους ηθικούς αυτουργούς της επίθεσης που δέχτηκε η επιχείρηση μου. Ξέρω ποιοι ώθησαν αυτούς οι οποίοι έβαλαν τον εμπρηστικό μηχανισμό. Είναι εκείνοι οι οποίοι αναφέρονται στους διαλόγους που έχουν καταγράψει οι κοριοί της ΕΥΠ για το σκάνδαλο με τα στημένα παιχνίδια"

    Επιπλέον είπε ότι του πρότειναν να γίνει ο Κολίνα της Ελλάδας, κατονομάζοντας την ιστοσελίδα diaititis.gr και τον δημοσιογράφο Βαγγέλη Δουκάκο ότι ερχόταν συνεχώς σε επαφή μαζί του, με τον ίδιο όμως να διακόπτει κάθε επικοινωνία.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από dimitris7 Τρι 23 Οκτ 2012, 14:26

    Γιατί δε τα λένε όπως έχουν εφόσον είναι εμπλεκόμενοι.Τι φοβούνται μη τους σκοτώσουν?Σοβαροί νάμαστε.Πουστιά είναι όλα..
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από magakos Τετ 24 Οκτ 2012, 04:09

    Τι να πούνε αφού και αυτοί στα σκατά μέσα είναι....
    Όταν παίρνανε τα "δωράκια" τους δε μιλούσανε, μόλις στράβωσε κάπου το πράγμα το παίζουν θύματα.
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από thant Τετ 24 Οκτ 2012, 08:02

    Ο Κωνσταντινέας βγήκε και το επαιξε μάγκας αφού του εκαψαν η ηθικοι αυτουργοι 3 φορες τον φούρνο. Το ίδιο είχε κάνει τότε και ο Παπουτσάκης. Οσο ηταν στην κλικα και έκανε την φιλιππινεζα του "μεγαλου επενδυτη" δεν μιλούσε, μόλις τον ρίξανε κατηγορία θυμήθηκε τα σκάνδαλα.

    Με λίγα λόγια αυτά που είπε ηταν εκ των υστέρων και τα ξέρει όλος ο κόσμος, πλέον.

    Ακόμα, το λαϊκό παιδί που δεν μασάει τα λόγια του και δεν φοβάται, όπως λέει, δεν μας είπε γιατί δεν έγραψε τιποτα στο φυλλο αγωνα στην ξάνθη, με τους τραμπουκισμους στα αποδυτήρια.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 24 Οκτ 2012, 15:39

    Συμφωνώ σωστότατος,αν και αρκετές φορές υπερβάλεις.
    Γιατί δε τα λές κι αλλού και παρεξηγήσαι χωρίς λόγο?
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Δεν χάνει λέμε ο διορισμένος!

    Δημοσίευση από thant Πεμ 01 Νοε 2012, 07:38

    Δεν χάνει λέμε ο διορισμένος!

    Superleague - Σελίδα 8 Aretopoulos

    Ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος που ήταν ο τέταρτος στο ντέρμπι της ντροπής, πρώτα έδωσε ανύπαρκτο πέναλτι στην αγαπημένη του ομάδα και στη συνέχεια έφυγε από το Βικελίδης με φανέλα του διορισμένου.

    Ο Αρετόπουλος σύμφωνα με την εφημερίδα «Αθλητικά Νέα», μετά το τέλος της αναμέτρησης ζήτησε και πήρε μια φανέλα του Ολυμπιακού και την έβαλε στις αποσκευές του.

    Αν ισχύει τότε ο διαιτητής του συνδέσμου Τρικάλων έκανε κάτι που δεν προβλέπει ο κανονισμός και δεν συνηθίζεται. Αυτό που συνήθως ισχύει είναι η γηπεδούχος ομάδα να δίνει κάποιο αναμνηστικό στον ρέφερι, αλλά σε αυτή την περίπτωση ο Αρετόπουλος φέρεται να ζήτησε από τον φιλοξενούμενο.
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από magakos Πεμ 01 Νοε 2012, 10:21

    thant έγραψε:Δεν χάνει λέμε ο διορισμένος!

    Superleague - Σελίδα 8 Aretopoulos

    Ο Αλέξανδρος Αρετόπουλος που ήταν ο τέταρτος στο ντέρμπι της ντροπής, πρώτα έδωσε ανύπαρκτο πέναλτι στην αγαπημένη του ομάδα και στη συνέχεια έφυγε από το Βικελίδης με φανέλα του διορισμένου.

    Ο Αρετόπουλος σύμφωνα με την εφημερίδα «Αθλητικά Νέα», μετά το τέλος της αναμέτρησης ζήτησε και πήρε μια φανέλα του Ολυμπιακού και την έβαλε στις αποσκευές του.

    Αν ισχύει τότε ο διαιτητής του συνδέσμου Τρικάλων έκανε κάτι που δεν προβλέπει ο κανονισμός και δεν συνηθίζεται. Αυτό που συνήθως ισχύει είναι η γηπεδούχος ομάδα να δίνει κάποιο αναμνηστικό στον ρέφερι, αλλά σε αυτή την περίπτωση ο Αρετόπουλος φέρεται να ζήτησε από τον φιλοξενούμενο.




    Καλά μην πολυβασίζεσαι στα λεγόμενα των Αρηανών φυλλάδων...Δεν λέω μπορεί όντως και να συνέβη το θέμα με την φανέλα, άλλα οι Αρηανοί ανέκαθεν έβλεπαν παντού φαντάσματα.
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από thant Πεμ 01 Νοε 2012, 16:57

    Όλα αυτά τα χρόνια εχουν γίνει τόσα πολλά (και πιο χοντρά) που ότι και να λένε το πιστεύω, ας ειναι και φαντάσματα. Ο κόσμος είναι καχύποπτος και σε αυτό δεν φταίει αυτός. Μην ξεχνάμε οτι αυτός ήταν ο τέταρτος στο ντέρμπι της ντροπής.
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Το κόκκινο 4Χ4

    Δημοσίευση από thant Δευ 12 Νοε 2012, 09:38

    Superleague - Σελίδα 8 Sarris

    Από την πρώτη στιγμή της εκλογής του Γιώργου Σαρρή στην προεδρία της ΕΠΟ, η πολιτική που θα ακολουθούσε ήταν γνωστή και ξεκάθαρη: εξυπηρέτηση των συμφερόντων του Βαγγέλη Μαρινάκη.

    Η πιστή εφαρμογή της δεν θα μπορούσε να γίνει πιο κατανοητή απ' όσα έχουν συμβεί στα τρία τελευταία παιχνίδια του Ολυμπιακού... Τέσσερις αμφισβητούμενες φάσεις, και οι τέσσερις υπέρ του. Καμία σε βάρος του.

    Άρης - Ολυμπιακός 2-2, στο "Κλεάνθης Βικελίδης". Ο Πουλίδο μαρκάρει τον Μήτρογλου εντός περιοχής, αυτός πέφτει εντυπωσιακά και ο διαιτητής Αρετόπουλος υποδεικνύει αμέσως το πέναλτι.

    Ολυμπιακός - ΟΦΗ 2-0, στο "Γεώργιος Καραϊσκάκης". Ο Κουτσιανικούλης μαρκάρεται από τον Μανιάτη εντός περιοχής, βρίσκεται στο έδαφος και ο διαιτητής Αμπάρκιολης δείχνει "παίζετε".

    ΑΕΚ - Ολυμπιακός 0-4, στο "Σπύρος Λούης". Αρχικά, ο Μήτρογλου ανατρέπεται από τον Γιάγκο και χωρίς δισταγμό, ο διαιτητής Σιδηρόπουλος καταλογίζει πέναλτι και αποβολή στον δεύτερο.

    Λίγα λεπτά αργότερα, ο Κοντοές κάνει τη σέντρα, ο Χολέμπας κάνει καθαρό χέρι εντός περιοχής, αλλά ο ίδιος διαιτητής δεν βλέπει τίποτα και χαρίζει την κάρτα στον αμυντικό του Ολυμπιακού... Ο οποίος λίγα λεπτά αργότερα, αντίκρισε και άλλη κίτρινη, που θα ήταν η δεύτερη...

    Μετά από αυτό, μόνο ένα πράγμα μένει να κάνει ο Γιώργος Σαρρής...

    Superleague - Σελίδα 8 Maimou

    prasinanea.gr
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από magakos Τρι 13 Νοε 2012, 05:50

    Τι ψάχνεις ρε Θανάση...Αυτά τα πράγματα έτσι ήτανε και έτσι θα συνεχίσουν να είναι.
    Δεν κουράστηκες να σχολιάζεις τα αυτονόητα?
    Τσάμπα τον χρόνο σου χάνεις...

    Εγώ δεν θα σταθώ στα κέντρα αποφάσεων...Το μόνο που έχω να σχολιάσω είναι το πόσο κομπλεξική ομάδα είναι ο ολυμπιακός.
    Ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου γράφει ότι μια μεγάλη ομάδα 'οταν την βρεις στα κάτω της δεν την ξευτελίζεις...Αν θες εσύ να λέγεσαι μεγάλη ομάδα και ο ίδιος φυσικά.
    Βλέπεις μια ΑΕΚ που είναι στο χείλος του γκρεμού...Μια ομάδα που μέχρι πριν 3-4 χρόνια ήταν από τους βασικούς σου αντιπάλους στο πρωτάθλημα και εκτός ότι την καθαρίζεις σαν αυγό από θέμα διαιτησίας, εκτός ότι είναι 3 κλάσης κατώτερη την συγκεκριμένη περίοδο, εκτός ότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 20', πας και της ρίχνεις 4 τεμάχια και αν μπορούσες περισσότερα είμαι σίγουρος ότι θα το έκανες...
    Αν δεν είναι αυτό κόμπλεξ τότε ποιο είναι κύριε ολυμπιακέ..?
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Superleague - Σελίδα 8 Empty Απ: Superleague

    Δημοσίευση από thant Τρι 13 Νοε 2012, 13:02

    magakos έγραψε:Δεν κουράστηκες να σχολιάζεις τα αυτονόητα?

    Φυσικά και κουράστηκα, αλλά δεν μπορώ να κάνω και τα στραβά τα μάτια, εγώ και η μιση ελλάδα, με την ομάδα του κρατους και του παρακράτους που διέλυσε το μέτριο ελληνικό ποδόσφαιρο που είχαμε.
    Κάτι πήρε το μάτι μου ότι ο υπάλληλος Σιδηροπουλος επιβραβεύτηκε για την καλή του διαιτησία... Cool αλλά δεν πειραζει, 40 εμείς 37 όλοι οι άλλοι.


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την thant στις Τρι 13 Νοε 2012, 16:53, 1 φορά

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Σαβ 11 Μάης 2024, 16:05