Freeware-Tools.Com

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

3 απαντήσεις

    Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software

    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software Empty Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software

    Δημοσίευση από thant Δευ 02 Ιουλ 2012, 15:30

    Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software

    Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software Antivirus_software_market_share_2012

    Χρησιμοποιώντας ένα σύνολο δεδομένων με 120.000 χαρακτηριστικά, οι ερευνητές της OPSWAT κυκλοφόρησαν την ετήσια ενημερωτική επισκόπηση για τα antivirus της αγοράς, απαντώντας σε μία σημαντική ερωτήση – που είναι: ποιος είναι ο δημοφιλέστερος προμηθευτής λογισμικού αντιμετώπισης ιών;

    Σύμφωνα με τα ευρήματά τους λοιπόν είναι avast! Το δωρεάν Antivirus, ακολουθεί το Microsoft Security Essentials με τρίτο κατά σειρά προτίμησης το ESET NOD32 Antivirus.

    Τα λεπτομερή στατιστικά στοιχεία του μεριδίου αγοράς:

    Avast – 17,4% μερίδιο στην παγκόσμια αγορά
    Microsoft – 13,2% μερίδιο στην παγκόσμια αγορά
    Το ESET – 11,1% μερίδιο στην παγκόσμια αγορά
    Symantec – 10,3% μερίδιο στην παγκόσμια αγορά
    AVG – 10,1% μερίδιο στην παγκόσμια αγορά
    Avira – 9,6% μερίδιο στην παγκόσμια αγορά
    Kaspersky – 6,7% μερίδιο στην παγκόσμια αγορά
    McAfee – 4,9% μερίδιο στην παγκόσμια αγορά
    Panda – 2,9% μερίδιο στην παγκόσμια αγορά
    Trend Micro – 2,8% μερίδιο στην παγκόσμια αγορά
    Άλλα – 11,1% μερίδιο στην παγκόσμια αγορά

    iguru.gr
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software Empty Απ: Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software

    Δημοσίευση από magakos Τρι 03 Ιουλ 2012, 03:49

    Το δημοφιλέστερο φυσικά δεν σημαίνει και καλύτερο...
    Εγώ μπορεί να είμαι φαν του Kaspersky άλλα με τα 60Ε / έτος που κοστίζει κρίνεται απαγορευτικό!
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software Empty Απ: Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software

    Δημοσίευση από thant Τρι 03 Ιουλ 2012, 04:58

    Το Kaspersky το χρησιμοποιούσα τον πρώτο καιρό που ασχολήθηκα με το διαδίκτυο. Ήταν λίγο "βαρύ" αλλά είχα το κεφάλι μου ήσυχο. Κυρίως για οικονομικούς λόγους αναγκάστηκα να στραφώ σε δωρεάν λύσεις όπως το avast free και δεν το εχω μετανιώσει. Δε νομίζω να ξανα πληρώσω για προστασία.
    Όντως, το δημοφιλέστερο δεν σημαίνει και καλύτερο.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software Empty Απ: Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software

    Δημοσίευση από dimitris7 Τρι 03 Ιουλ 2012, 16:33

    Mια μεγάλη μερίδα χρήστων απότι διάβασα στο αρθρο της OPSWAT πιστέυουν οτι όλα είναι ιδια σαν antivirus. Cool
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software Empty Απ: Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software

    Δημοσίευση από magakos Τετ 04 Ιουλ 2012, 04:05

    Από κάποια άποψη ναι άλλα σαν ενημέρωση και αντιμετώπιση ιόν δεν μπορείς να τα βάλεις όλα σε ένα καζάνι...
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software Empty Απ: Ποιο είναι το δημοφιλέστερο antivirus software

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 04 Ιουλ 2012, 14:54

    Σίγουρα δεν μπορεί να είναι ολα ίδια σε καμία περίπτωση.Αν δε ψάχνεσαι πολύ και χρησιμοποιείς ασφαλή websites τότε τα φρεε είναι οτι πρέπει.Το kaspersky το είχα και πιστέυω είναι το καλύτερο όλων και αξίζει τα λεφτά του για επαγγελματική χρήση χωρίς συζήτηση αλλά οταν αρχισαν τα black lists και βρες κλειδιά και βρακιά το παράτησα
    σημ οτι οταν σε ένα επιτραπέζιο είχα το κορυφαίο eset 4 απο σελίδα του motors πήρα δώρο ενα rootkits που βγαίνουν μόνο με φορματ η συγκεκριμένη και πολύπλοκη διαδικασία.
    comodo kai avast και είμαι πολύ ευχαριστημένος.κι αυτά δείγμα είναι μετά θα τα κλειδώσουν....


      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Πεμ 16 Μάης 2024, 17:52