Freeware-Tools.Com

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

3 απαντήσεις

    Εκλογές 2012

    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 02 Οκτ 2013, 13:35

    [quote="magakos"]
    dimitris7 έγραψε:To ότι είναι φασίστες και Ναζί το ακούμε από την πρώτη μέρα των εκλογών.....
    Δηλαδή τα  υπόλοιπα είναι κόμματα....? Laughing 
    Δεν με απασχολεί Δημήτρη αν τα συγκεκριμένα συσσίτια είναι βιτρίνα ή όχι.....Με ενδιαφέρει μόνο ότι ΓΙΝΟΝΤΑΝ και ότι κάποια φτωχά στομάχια γέμιζαν.
    Για την Εκκλησία (έτσι όπως την καταντήσανε) ας μην μιλήσω καλύτερα.....Αυτή και αν είναι οργάνωση!!!

    Έβλεπα εχθές τον Σαμαρά (και τον Βενιζέλο) να πανηγυρίζουν ότι σώθηκε η Δημοκρατία στην χώρα και μου ερχότανε να μπω στην Τν και να τους αρχίσω στα χαστούκια.....Ποιος ο Σαμαράς που έχει μετατρέψει την έννοια της Δημοκρατίας σε Τυραννία....
    Μα τόσο υποκρισία? Σε τόσο μεγάλους μαλάκες πιστεύουν ότι απευθύνονται...?

    Δεν θέλω να ασχολούμαι ρε φίλε άλλα με βγάζουν από τα ρούχα μου όταν τα βλέπω.....Αν το καλοσκευτείς πιο εγκληματική οργάνωση από ΠασοκοΝΔσυριζέους δεν υπάρχει.Απλώς είναι "Λύκοι" και ξέρουν να κρύβονται καλά πίσω από την "Δημοκρατία" ενώ οι Χρυσαυγήτες είναι Αμόρφωτα ντουβάρια και καρφώνονται από μακρυά.
    Κάνεις τεράστιο λάθος!!!
    κανένας δεν είπε στο κόσμο τι είναι ΧΑ.Εσύ μπορεί να το ήξερες ο κόσμος όμως οχι.Την είχε ταυτίσει με τον παπαδόπουλο,γιαυτό και τα ποσοστά τους λόγω αντίδρασης του κόσμου.Τωρα κάνουν κηδείες αλλά έχουν τους λόγους τους αφού απευθύνονται σε γίδια.
    Ποιά η σχέση Παπαδόπουλου πριν το πραξικόπημα και ΧΑ δεν γίνεται καν λόγος.
    Ασε την εκκλησία όπως είναι,κάνει μεγάλο έργο,τα κωλοκάναλα και οι μασόνοι την "καταντήσανε" στα μάτια του κόσμου έτσι όπως θέλουν αυτοί.ξέρεις πόσες χιλιάδες οικογένειες συντηρεί η εκκλησία?Δεν βγαίνουν όμως να λένε να εγώ τι έκανα στον τάδε.Δεν πηγαίνω κάθε κυριακή στη εκκλησία αλλά η αλήθεια να λέγετε.
    Πάλι σύγκριση ΧΑ με όλα τα κόμματα της βουλής και αυτά ακόμα που δεν μπήκαν ακόμα και με τους αναρχικούς που συμπαθώ δεν υπάρχει αρα καταλαβαίνεις γιατί μιλάμε.


    Έχει επεξεργασθεί από τον/την dimitris7 στις Τετ 02 Οκτ 2013, 14:14, 1 φορά
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 02 Οκτ 2013, 13:55

    [quote="thant"]
    dimitris7 έγραψε:Συνήθως αποφεύγω να σχολιάζω πολιτικά για να μην τσακώνομαι.
    Αν και διαφωνώ πολιτικά μαζι σου συμφωνώ σε ολα τα παραπάνω που είπες για τους ναζί.
    Δεν με νοιάζει τι θα ψηφίζουν πλέον οι ψηφοφόροι τους, ίσως ειναι καλύτερα να μην ξαναψηφίσουν.
    Οταν κάνεις διάλογο και ανταλάσεις απόψεις διαφωνώντας η συμφωνώντας με ανθρώπους,δεν τσακώνεσαι.
    Οταν κάνεις διάλογο και ανταλάσεις απόψεις διαφωνώντας η συμφωνώντας με ζώα τότε σίγουρα θα τσακωθείς.
    Το σίγουρο είναι οτι δεν θα ξαναψηφίσουν αλλά το κακό έχει ήδη γίνει..
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 02 Οκτ 2013, 14:23

    magakos έγραψε:Εγώ δεν τσακώνομαι Θανάση γιατί εδώ και χρόνια δεν ανήκω σε καμιά παράταξη όμως έχω μια γνώμη και δεν φοβάμαι να την εκθέσω δημόσια....
    Απλά αυτό το "Εμείς είμαστε Δημοκρατικά κόμματα" που τσαμπουνάνε τελευταία οι ΠασοκοΝΔσυρηζέοι με κάνει και βγάζω σπυράκια.Δεν την μπορώ την υποκρισία ρε φίλε βγάζω σπυράκια....
    Φασισμός δεν είναι μόνο η σωματική βία......

    Από που είσαι Δημοκρατικό κόμμα ρε Νεοδημοκράτη που αφού γ@μισες την χώρα και υποθήκευσες τον όποιο πλούτο της (στον βαθμό που σου αναλογεί) με στήνεις τώρα εμένα στον τοίχο με το έτσι θέλω, μου απαιτείς φόρους που ούτε οι παλαιοί Τύρανοι δεν ζητούσαν ενώ έχεις φτάσει στην αυτοκτονία πάνω από 5000 Έλληνες?

    Από που είσαι Δημοκρατικό κόμμα ρε Αριστερέ (και πρώην Πασοκτζή) που κάθε τρεις και λίγο τα κάνεις όλα πουτάνα....καταστρέφεις, καις και βάζεις γκαζάκια στις περιουσίες του κοσμάκι.....Να μην μιλήσω για το ξεπούλημα του έθνους και της ιστορίας μας βάση των όσων υποστηρίζεις.

    Για το Πασοκ βαριέμαι να μιλήσω....θα μπορούσα να γράψω ολόκληρο βιβλίο....tongue 

    Και μετά μιλάνε αυτοί για κάποια Χρυσή Αυγή......Τα ίδια σκατά με αυτούς είναι μην πω και χειρότεροι.
    Παιδιά ειλικρινά αν ήμουν αναγκασμένος να ψηφίσω μόνο ανάμεσα σε αυτούς τους 4 τότε θα το έριχνα στους Χρυσαυγίτες....Μέχρι εκεί με έχουν φέρει.
    Ανοίγεις μεγάλα θέματα ρε Μάκη.
    Ο Σωκράτης έλεγε,όταν έρθει η ώρα να επιλέξεις(εννοούσε εκλογές) και βρίσκεσαι σε δίλημα,ψήφισε τον καλύτερο χειρότερο(το λευκό θεωρούνταν προδοσία)το καθήκον σου στη δημοκρατία το έκανες.

    Ψάχνω να βρώ τον καλύτερο χειρότερο...Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Πεμ 03 Οκτ 2013, 07:24

    Εγώ από την πρώτη μέρα που μπήκαν στην Βουλή το έχω ακούσει ούκ ολίγες φορές σε τηλεοπτικές εκπομπές.....Εν πάση περιπτώσει δεν με απασχολεί το κατά πόσο πολύ προωθήθηκε το συγκεκριμένο θέμα...
    Για την εκκλησία φυσικά και ξέρω πόσο κόσμο όντως βοηθάει (θα μπορούσε άνετα να βοηθά πολύ περισσότερους) όπως ξέρω όμως και με πόσους "παρτάκηδες" έχει γεμίσει, σε πόσες φτωχές οικογένειες έχει κάνει εξώσεις και πόσοι μαφιόζοι έχουν μαζευτεί στους κόλπους της...
    Δες το παρακάτω βίντεο και πάρε μια δόση της διαφοράς Ελληνικής-Κυπριακής εκκλησίας.....

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]




    Τα κανάλια φταίνε ρε Δημήτρη....? η εκκλησία μας έχει πολύ μεγάλο πλούτο άλλα.....Τεσπα μην ανοίξουμε άλλο τεράστιο θέμα...Laughing
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 03 Οκτ 2013, 14:58



    Εξαίρεση στον κανόνα δεν υπάρχει για κανέναν.Πάντα θα υπάρχει παντού και πάντα ακόμα και για την εκκλησία η καθολική η ορθόδοξη.Γιατί κολάς όμως σ αυτά?
    Τί να δώσει Μάκη η εκκλησία?
    Να ξεπληρώσουν μια παγκόσμια οικονομική απάτη?
    Για ξανασκέψου το,και θα τα δείς αλλίως τα πράγματα.



    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Σαβ 05 Οκτ 2013, 14:08

    Αυτός ο κασιδιάρης κάποτε θα φάει πολύ ξύλο ίσα για πεθαμό.Απο ποιόν και πότε δε ξέρω...
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Τρι 08 Οκτ 2013, 09:36

    Ψήνεσαι.....tongue tongue tongue 

    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Τρι 08 Οκτ 2013, 14:35

    Είναι αυτό που έλεγες οτι ο κόσμος ήξερε τι ήταν η Χ.Α.Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing 
    Ξεσκίστηκαν να λένε τα κωλοκάναλα απόσο παρακολουθώ,διαφήμηση τους κάνουν.
    Η ζημιά έγινε και μάλιστα τώρα θα αποκτήσουν περισσότερους οπαδούς χαμηλού επιπέδου και διανόησης λόγω κρίσης να πάνε μ αυτούς.




    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Τρι 08 Οκτ 2013, 14:48

    magakos έγραψε:Ψήνεσαι.....tongue tongue tongue
    Με το κασιδιάρη ΜΑΚΑΡΙ όποτε γουστάρει σαν άντρες αν είναι αντρας μαζί του κι όποτε θέλει.'Οπως θέλει 10-10 1-1 20-20 εχω και γω φίλους τα μόνα όπλα τα χέρια και τα πόδια μας να του εξηγήσω για δύναμη μυαλού και ηχητικά σήματα που έλεγε.Αλλά δε "δουλέυουν" έτσι οι πουτάνες.Πάνε 100 σε 1 οι πρόστυχοι.Ετσι πήγαιναν και ομοιδεάτες τους 10000 σε 10 τα μπουρδέλα.
    Ο άλλος ο κωλόγερος που είναι βουλευτής τους,λέει έχω όπλα στην κρεβατοκαμαρά του και τα χαιδέυει κάθε μέρα.Γιατί μιλάμε τώρα?

    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Τετ 09 Οκτ 2013, 06:23

    Εγώ πάντως επειδή θέλω να βλέπω την ουσία του πράγματος εξακολουθώ να μη τους βλέπω χειρότερους από τα υπόλοιπα κόμματα-οργανώσεις....Στα ίδια σκατά βράζουν.
    Μιλάμε ότι πιο σάπιο και άχρηστο πολιτικό ρόστερ δεν πρέπει να υπάρχει πουθενά στον κόσμο...
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 17 Οκτ 2013, 11:59

    Νέα μέτρα έρχονται και η άλλη η φουτάνα η υπουργός τουρισμού έλεγε χθές οτι ήρθαν στην ελλάδα φέτος 5 νοματέοι περισσότεροι στην ελλάδα και σωθήκαμε.Ποια "βαριά βιομηχανία" είναι ο τουρισμός μωρή ανάπηρη....η ΝΑΥΤΙΛΙΑ είναι η βαριά βιομηχανία της ελλάδας,αλλά εκεί είναι αναμένο κάρβουνο δεν τους βάζεις χέρι γιαυτο αντε Γ@μήσου εσύ και η κυβενήσεις σας.Και μετά ο Μάκης μου λέει ιστορίες,ρε ναρκωτικά παίρνουνε σου λέω....
    Ποιός κυβερνάει τελικά?Εχουμε δημοκρατία μήπως?
    Θα χρησιμοποιήσω μια φράση του συνονόματου αντμιν στο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.].ΧΟΥΝΤΑ ΔΕ ΓΝΩΡΙΣΑΜΕ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.
    Ο σύριζα είναι αντιπολίτευση και αυτοί είναι στη κοσμάρα τους,και μετά λέμε για Χ.Α.
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Παρ 18 Οκτ 2013, 13:03

    Εγώ το έχω πει....Πιο εγκληματική οργάνωση από τους ΠασοκοΝΔσυριζέους δεν υπάρχει.
    Για μένα ψηφίστε οτιδήποτε άλλο εκτός αυτούς.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Σαβ 19 Οκτ 2013, 12:50

    Η Χ.Α με τις νέες δημοσκοπήσεις και μετά τα τελευταία γεγονότα συνεχίζει να κρατά πολύ σοβαρά ποσοστά,δεν πέφτει κάτω απο το 8% και αν γίνουν εκλογές κάπου έκει θα πάει η δουλειά.Ο κόσμος ταχει χάσει τελείως,δεν ξέρει που να πάει.Να μην πάει να ψηφίσει φοβάται ποινικές κυρώσεις και μλς που ανακαλύψανε τελευταία,λευκό? πάλι σ αυτούς θα πάει στη τελική,οπότε ψηφίζει Χ.Α να τους τα χώνει τουλάχιστον.Λάθος μεν ας πρόσεχαν οι πολιτικοί δε.
    Μόνο ένας πολιτικός υπάρχει στην Ευρώπη.....ο Σίλβιο κι αυτόν πάνε οι μασόνοι να τον φάνε.Ανθρωπος Ηγέτης πολιτικός και γκομενιάρης οτι θέλεις είναι.Laughing
    Σε κάτι ευρωσυνελέυσεις τους έχει ξέχ3σει όλους.Τους Αγγλους αποκάλεσε ευρωμεθύστακες και gay,τους Γερμανούς ανθρωποφάγους και ναζί,Αμερικανούς σκυλάκια των εβραίων,και τι δεν έχει πεί.Και είπε το κυριότερο εγώ αν είμουν ΓΑΠ δεν θα επέτρεπα ποτέ ΔΝΤ και γερμανούς να με κάνουν οτι θέλουν αυτοί,είμαι ΕΛΛΗΝΑΣ.

    ΑΒΕ ΣΙΛΒΙΟ
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Τρι 22 Οκτ 2013, 09:41

    Δημήτρη να δεις που θα πιάσει διψήφιο ποσοστό η Χ.Α.....Είναι πολλοί αυτοί που ντρέπονται να το δηλώσουν.Αν δεν προκύψει κάποιο καινούργιο κίνημα να εμπνεύσει το οργισμένο κομμάτι του κόσμου (λέμε τώρα...tongue ) τότε θα πέσει πολύ γέλιο στις εκλογές.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 30 Οκτ 2013, 12:11

    Εδω αρχίζει και πέφτει απο τώρα γέλιο!!!!!
    Αυτός ο παππούς που τον λένε Μανώλη και ήταν αυτός που σαν άλλος τζακ νόρις έδιωξε μόνος του τους γερμανούς απο την Ελλάδα,άρχισε να μιλάει.Τους βούλωσε όλους σήμερα λέγοντας οτι δεν πείθουμε το κόσμο με αυτά που λέμε και άλλα πολλά,όπως και για το +50 μπόνους των εδρών στις εκλογές.
    Και ποιός σου είπε ρε παππού οτι ο συριζα θέλει να κυβερνήσει?αν ήθελε θα ήταν αντί για το σαμαρά ο τσιπράκος τώρα πρωθυπουργός η έστω αντιπρόεδρος της κυβέρνησης.Ο Τσιπράκος και 5% του φτάνει,απλά στη βουλή να είναι αυτός και οι φίλοι του και να πληρώνονται θέλει ο άνθρωπος.
    Ο Τσίπρας καθήστε και θα το δείτε θα ξεπεράσει το Γιωργάκη στις μ@λακίες.Αρχίζουν και τον πάιρνουν χαμπάρι ο κόσμος...
    Αλλοι τώρα πάνε να φτιάξουν το γνήσιο πασοκ Νο2,άλλαξε ο μανωλιός κι έβαλε τα ρούχα αλλιώς...
    Οι χρυσαυγίτες πάλι τάχθηκαν υπέρ του παππού και της άλλης που πάσχει απο @γαμία κωνσταντοπούλου σήμερα.
    Θα πέσει γέλιο καλά λέει ο ΜάκηςLaughing

    Καλό το γέλιο αλλά το πληρώνουμε πολύ ακριβά..δυστυχώς
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 07 Νοε 2013, 14:49

    Αίμα τιμή χρυσή αυγή να πάει να το πει ο κασιδιάρης και η παρέα του στις μανάδες και πατεράδες των δολοφονηθέντων.Αυτοί οι μαλάκες και συγνώμη για την έκφραση που πήγαιναν σε κανα πάρτυ στη παραλιακή?Δεν ήξεραν οτι θα τους βαρέσουν?
    Ο άλλος της χ.α άκουσα λέει έπεσαν για την πατρίδα...Ουτε σεβασμός καν στους νεκρούς.
    Ποιά πατρίδα ρε μουν@πανο?Εχουμε κανα πόλεμο και δεν το κατάλαβα?
    Ηθικοί αυτουργοί όλοι οι πολιτικοί και η πολιτική τους.

    Τίποτα άλλο
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Πεμ 21 Νοε 2013, 09:44

    Ε ρε κάτι φυντάνια βουλευτές που βγάζει η Καβάλα...Mad


    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 E104901ccbe162321d3e440d87c9856e_16738


    Οι βουλευτές δεν... βγαίνουν με 8.000 το μήνα.Εξοργιστικές τοποθετήσεις την ώρα που ο κόσμος δεν έχει ούτε τα βασικά.


    Ενώ οικογένειες ζουν χωρίς ρεύμα και παιδιά υποσιτίζονται οι βουλευτές επιμένουν πως τα 8.000 το μήνα (επίσημα στοιχεία) που παίρνουν δεν τους φτάνουν. Την αρχή έκανε ο Δάνης Τζαμτζής με το αμίμητο «υπάρχουν βουλευτές που ξεραίνουν και το σκατό τους». Ενώ στην πλειοψηφία του κόσμου η δήλωση φάνηκε εξωφρενικό στον βουλευτικό κόσμο βρήκε ανταπόκριση. Ο βουλευτής Καβάλας της ΝΔ και αντιπρόεδρος της Βουλής κ.Καλαντζής δήλωσε στο ραδιόφωνο του Alpha, ότι «δεν βγαίνει» γιατί έχει και κοινωνικές υποχρεώσεις. Το περασμένο Σαββατοκύριακο για παράδειγμα ήταν υποχρεωμένος να παρευρεθεί σε δύο γάμους και δύο κηδείες, όπως ο ίδιος είπε. Διευκρίνισε μάλιστα ο κ. Καλαντζής ότι ο βουλευτής έχει περισσότερες υποχρεώσεις από οποιονδήποτε άλλο, άρα και περισσότερα έξοδα, ενώ αναφορικά με το περιβόητο αφορολόγητο είπε ότι αυτό πρέπει να υπάρχει, εφόσον εξυπηρετεί τις κοινοβουλευτικές του δραστηριότητες.

    Ο Χρήστος Μαρκογιαννάκης από την πλευρά του, αφού κατηγόρησε τους δημοσιογράφους για λαϊκισμό, είπε ότι είναι αναγκασμένος να δίνει χρήματα σε πολίτες οι οποίοι του ζητούν, ενώ δήλωσε ότι ο μισθός των περίπου 5.500 ευρώ δεν του φθάνει για ολόκληρο το μήνα.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Δευ 25 Νοε 2013, 13:56

    Ναι γιατί στους άλλους νομούς είναι άγιοι...
    Αν θέλουν να έχουν λεφτά να μην πληρώνουν ΔΕΗ ΟΤΕ ΚΙΝΗΤΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΔΟΣΕΙΣ ΕΦΟΡΙΕΣ ΧΑΡΑΤΣΙΑ και άλλα απο αυτούς που τους έστειλαν εκεί.
    Εμένα δεν με πειράζει αυτό,αλλά όταν ένας απ αυτούς συμπληρώσει 7 έτη η δύο συνεχόμενες εκλογές στο κοινοβούλιο συνταξιοδοτείται με το κατώτατο μισθό δημοσίου υπαλλήλου,και όσο ανεβαίνουν τα χρόνια το ποσό ανεβαίνει.
    Δηλαδή κάποιος που έχει εκλεγεί 2 συνεχόμενες φορές και συμπληρώσει 7 χρόνια σαν βουλευτής στα 62 του θα παίρνει μέχρι να πεθάνει 976 ευρώ το μήνα.
    Αυτό βέβαια ισχύει μόνο εδώ και μου το είπε βουλευτής.

    Στη Χ.Α έγιναν αυτά που είπα παραπάνω.ΟΙ γερμανοτσολιάδες το αίμα τίμη Χ.Α το έκαναν πατρίδα τιμή Χ.Α και στήθηκαν με ελληνικές σημαίες έξω απ τον άρειο πάγο για συμπαράσταση στα μέλη τους.Μοστράρησαν και τα 2 παιδιά που σκοτώθηκαν και προχωράνε...

    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Παρ 06 Δεκ 2013, 14:19

    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Κυρ 08 Δεκ 2013, 01:20

    Ναι....και συγκινήθηκε  ο Βρούτσης από όσα άκουγε.Να μην πω τι έλεγε από μέσα του όση ώρα μιλούσε η γυναίκα....
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Δευ 09 Δεκ 2013, 13:41

    Εγώ πιστέυω τέτοιου είδους εκπομπές είναι ξεπερασμένες και ξεπερνάνε το όριο της γραφικότητας.Καλεί ο χατζιριαλ έναν υπουργό στα χαρτιά όπως είναι και όλη η κυβέρνηση να τους πεί ΤΙ?

    Μίλησε κανένας για το κυριότερο την [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]?

    Αρα γιατί μιλάμε?



    Έχει επεξεργασθεί από τον/την dimitris7 στις Δευ 09 Δεκ 2013, 14:02, 2 φορές συνολικά
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Δευ 09 Δεκ 2013, 13:50

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    Ας βγούν το ξαναλέω κάτι ξεφτυλισμένοι στο μεγκα που έλεγαν πρίν 2 χρόνια οτι είναι πατριώτες κ.λ.π

    ΞΑΝΑΡΩΤΑΩ ΠΑΛΙ ΠΟΙΑ Η ΣΧΕΣΗ (ΝΕΟ)ΝΑΖΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΙΣΜΟΥ

    Υπάρχει κάποιος να το εξηγήσει?

    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Τρι 10 Δεκ 2013, 21:10

    Να ρωτήσω και εγώ κάτι...?
    Ποια είναι σχέση του ΠασοκΝΔσύριζα με την Δημοκρατία.....Εδώ σε θέλω.  Laughing 
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 02 Ιαν 2014, 13:55

    Βγήκε ο Σαμαράς και μας είπε πρωτοχρονιάτικα πρωταπριλιάτικες παπαριές.Ενα απο αυτά οτι βγαίνουμε το 2014 απο τα μνημόνια!!!
    Και μετά? ξέχασε να μας πεί.
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 4 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Παρ 03 Ιαν 2014, 11:27

    ......Μετά αυτός θα έχει φύγει....Στα π@π@ρια του.  tongue 

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Κυρ 19 Μάης 2024, 05:23