Freeware-Tools.Com

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

3 απαντήσεις

    Με συνδρομή το Youtube?

    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Με συνδρομή το Youtube? Empty Με συνδρομή το Youtube?

    Δημοσίευση από thant Τρι 29 Ιουν 2010, 11:32

    Με συνδρομή το Youtube? Faqimage1

    Η τεράστια φήμη ότι το YouTube θα έχει συνδρομή είδε πάλι το φως της δημοσιότητας εξαιτίας των δημοσιευμάτων από εφημερίδες του εξωτερικού. Αυτή τη φορά ωστόσο μάλλον δεν είναι μόνο φήμη αλλά και κάτι παραπάνω, αφού δίνονται πολύ συγκεκριμένες τιμές σχετικά με την συνδρομή. Τα δημοσιεύματα αναφέρουν ότι για να ανεβάσει κάποιος ένα video στο Youtube πλέον θα πρέπει να πληρώνει το ποσό των 2 δολαρίων( δηλαδή 1,6 ευρώ). 'Έτσι, κανένας δεν θα μπορεί να ανεβάσει κάτι αν δεν έχει πρώτα πληρώσει γι αυτό. Απλά με το ποσό αυτό σου δίνεται η δυνατότητα να μοντάρεις το video σου όσες φορές θες και γενικά να κάνεις ότι επεξεργασία θες πληρώνοντας το μόνο την πρώτη φορά!

    Οι αντιδράσεις είναι ήδη ορατές και πρόκειται μόνο για φήμη.Φανταστείτε τι έχει να γίνει αν επαληθευτεί!Φυσικά το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχουν οι απλοί οικιακοί χρήστες, που χρησιμοποιούν το Youtube για την πλάκα τους και όχι για εμπορικούς σκοπούς!Το τζάμπα πέθανε απ ότι φαινέται και εδώ και σίγουρα αποτελεί πρόβλημα για πολύ κόσμο που είχε παρέα το Youtube(είτε να ακούσει μουσική είτε να δει κάποια αστεία video πχ). Ας ελπίσουμε ότι θα μείνει μόνο στην φήμη και πάλι το δημοσίευμα που διαβάσαμε!Το θέμα είναι πόσοι χρήστες είναι διατεθειμένοι να πληρώσουν για να είναι member του Υoutube?


    technopress-gr
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Με συνδρομή το Youtube? Empty Απ: Με συνδρομή το Youtube?

    Δημοσίευση από dimitris7 Κυρ 08 Αυγ 2010, 04:03


    Και δεν είναι μόνο αυτό..διατηρώ ένα λογαριασμό εδώ και 2 χρόνια περίπου https://www.youtube.com/user/dimitrinhio ,προχθές μου έσβησαν ένα βιντεάκι "Elena Paparizou Mad Music Awards 2008" με 1,398,500 θεάσεις χωρίς καμιά προειδοποίηση όπως όφειλαν γιατί μετά απο 2 χρόνια ανακάλυψε η sony οτι δεν είχα τα πνευματικά δικαιώματα!!!!Μου έσβησαν επίσης κι άλλο ένα πρίν απο 8 μήνες χρεωνοντάς με με 1 warning γιατί όπως με ενημέρωσαν μέσω μαιλ μερικές μέρες πρίν(δεν το είχα διαβάσει ουτε είχα μπεί στον λογαριασμό μου την συγκεκριμένη χρονική περίοδο) ήταν κατά των νέων κανονισμών τους που δεν φρόντισαν να ενημερώσουν.Αλλάζουν πολλά τώρα τελευταία και δεν ξέρω την καταληξή τους...
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Με συνδρομή το Youtube? Empty Απ: Με συνδρομή το Youtube?

    Δημοσίευση από thant Κυρ 08 Αυγ 2010, 04:34

    dimitris7 έγραψε:
    Και δεν είναι μόνο αυτό..διατηρώ ένα λογαριασμό εδώ και 2 χρόνια περίπου https://www.youtube.com/user/dimitrinhio ,προχθές μου έσβησαν ένα βιντεάκι "Elena Paparizou Mad Music Awards 2008" με 1,398,500 θεάσεις χωρίς καμιά προειδοποίηση όπως όφειλαν γιατί μετά απο 2 χρόνια ανακάλυψε η sony οτι δεν είχα τα πνευματικά δικαιώματα!!!!Μου έσβησαν επίσης κι άλλο ένα πρίν απο 8 μήνες χρεωνοντάς με με 1 warning γιατί όπως με ενημέρωσαν μέσω μαιλ μερικές μέρες πρίν(δεν το είχα διαβάσει ουτε είχα μπεί στον λογαριασμό μου την συγκεκριμένη χρονική περίοδο) ήταν κατά των νέων κανονισμών τους που δεν φρόντισαν να ενημερώσουν.Αλλάζουν πολλά τώρα τελευταία και δεν ξέρω την καταληξή τους...


    Τώρα τελευταία είχα και εγώ κάποια προβληματάκια με βιντάκια που δεν φανταζόμουνα ότι θα είχα πρόβλημα, και στο youtube και στο dailymotion.Με συνδρομή το Youtube? 494596
    meneas
    meneas
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 64
    Μέλος από : 31/01/2010

    Με συνδρομή το Youtube? Empty Απ: Με συνδρομή το Youtube?

    Δημοσίευση από meneas Πεμ 12 Αυγ 2010, 04:34

    Βρε παιδιά, το πράγμα πραγματικά έχει καταντήσει αηδία. Άλλοι νόμοι ισχύουν εδώ, άλλοι εκεί και άλλοι παραπέρα. Ας μας πούνε τελικά τι ζητάνε για να μπορούμε να διακινούμε υλικό χωρίς το φόβο των πνευματικών δικαιωμάτων. Θέλουνε κλειστές κοινότητες - φόρουμς που θα πληρώνουν ετήσιο μερίδιο για τα πνευματικά δικαιώματα όπως ισχύει για ραδιόφωνα και τηλεοπτικά κανάλια? Ας μας το πούνε για να ξέρουμε κι εμείς τι να κάνουμε. Ούτε την ίδια την ΑΕΠΙ να ρωτήσεις δεν έχει να σου δώσει σαφή απάντηση.

    Θέλουμε να είμαστε απλά μέλη? Πόσα ζητάνε να πληρώνουμε για να έχουμε το υλικό που επιθυμούμε χωρίς να χρειάζεται να τρέχουμε να το αγοράζουμε?
    Θέλουμε να είμαστε διαχειριστές κάποιου site/forum? Πόσα ζητάνε να πληρώνουμε για διακινούμε μέσα σε αυτό τέτοιο υλικό? Ας μας πούνε για να το δούμε κι εμείς όπως κι αυτοί επαγγελματικά μετά.

    Μακάρι να ξέρανε! Μόνο να απαγορεύουνε, να στέλνουν εξώδικα και να κλείνουν sites γνωρίζουν.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Με συνδρομή το Youtube? Empty Απ: Με συνδρομή το Youtube?

    Δημοσίευση από dimitris7 Παρ 14 Οκτ 2011, 11:44

    Τώρα με εβαλαν σε αναστολή...σβήσε το ένα σβήσε το άλλο μία απο τη SONY την άλλη απο την RTI την παραάλλη απο τη ντοιτσεβελε μου τάκαναν τσουρέκια...σε λίγο θα υπήρχαν 3000 φίλοι 1800 συνδρομητές και 14 εκατομμύρια θεάσεις...
    Σιγά σιγά θα πάνε σε λογαριασμούς που θα αποτελούνται απο προσωπικά βιντεάκια και λογαριασμούς επι πληρωμή με ταινίες μουσική κ.λ.π...
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Με συνδρομή το Youtube? Empty Απ: Με συνδρομή το Youtube?

    Δημοσίευση από thant Παρ 14 Οκτ 2011, 12:37

    Και εγώ έχω καποιες διαγραφές αλλά δεν μπορω να κάνω κάτι για αυτό.

    Νομίζω ότι την λύση σου την έδωσε ο μαγκάκος. Φτιάξε ενα μπλογκ και ανέβαζε εκει.

    Αν φτάσω εγώ τους 3000 φίλους θα κερδίσω κάτι? tongue
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Με συνδρομή το Youtube? Empty Απ: Με συνδρομή το Youtube?

    Δημοσίευση από dimitris7 Παρ 14 Οκτ 2011, 14:30

    Το ξέχασα..αν φτάσει να μπεί κάποιος στη κοινότητα youtube όσους έχουν μέση θέαση μεγάλη έως πολύ μεγάλη δλδ να δουλέυει το 30% ανα μήνα των uploads τους έχουν με τα δικά τους δεδομένα και προνόμια που τα άλλαζουν χωρίς προειδοποιηση γιατί θα πρέπει να τα διαβάζεις συνέχεια...

    Τι να το κάνω το blog? Μερικά απο τα βιντεάκια τα είχα απο την εποχή του Δίαυλου..τα υπόλοιπα ηταν μουσικά.Αν Θα κάνω blog-σιτε θα είναι αμιγώς μουσικό μαζί με το Λευτέρη.Εγώ με 80 φίλους ξεκίνησα στους άλλους πατούσα συνέχεια εγκριση και κατέληξαν 3000...

    Για σένα κάτι έχω στις 3000... tongue




    Με συνδρομή το Youtube? Resturant471355




    dimitrinhio
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Με συνδρομή το Youtube? Empty Απ: Με συνδρομή το Youtube?

    Δημοσίευση από dimitris7 Σαβ 15 Οκτ 2011, 13:16

    Επειδή το ψιλοέψαξα για να βοηθήσω επειδή κάτι ανάλογο αν ψάξει κανεις στη google δεν υπάρχει περίπτωση να βρεί κάτι

    Οσοι έχουν σε αναστολή λογαριασμό λόγω πνευματικών δικαιωμάτων θα βρίσκετε σε αναστολή μέχρι η κοινότητα youtube αποφασίσει να ξαναενεργοποιηθεί η ο ενάγων αποσύρει τη προσβολή του κατα κάποιο τρόπο μύνηση πρός αυτόν που τον πρόσβαλε..ούτε μπορεί να δημιουργήσει άλλο λογαριασμό ολα αυτά θα πρέπει να τα ξέρει κάποιος διαβάζοντας 7-8 σελίδες περι πνευματικών δικαιωμάτων youtube-Google..

    Οσοι εχουν τερματισμό λογαριασμού για τον ίδιο λόγο τα πράγματα είναι χειρότερα και για την ενεργοποιηση του λαμβάνετε υπόψιν οτι πρίν δε είχε πέσει σε παραπτώματα(όπως εγώ)και ο λογαριασμος του κανάλι του ετσι λέγετε στην ουσία ετρεχε...

    Ολα αυτα κόντεψα να φάω τα νιάτα μου να τα μάθω..
    dimitrinhio

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τρι 07 Μάης 2024, 16:31