Freeware-Tools.Com

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

4 απαντήσεις

    ΑΕΚ

    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από magakos Πεμ 10 Οκτ 2013, 11:35

    dimitris7 έγραψε:Το ίδιο είναι ρε Μάκη,τα ίδια πράγματα λέμε.Πήρες 500 παίχτες σε ένα μήνα και περιμένεις να τους κάνεις ομάδα σε 1 βδομάδα...Κι ο μελισσανίδης πάλι τι θα κάνει?Η ΑΕΚ έχει μερικούς παίχτες πολύ νέους και ταλέντα(λόγω ντούσκο) που αν δουλέψουν κατάληλα θα εξελιχθούν σε παιχτούρες.
    Ασχετο και σχετικό,το διάβασα στο ΦΩΣ πρίν απο 3-4 χρόνια νομίζω σε μια συνέντευξη του ντέμη,που έλεγε δεν μπορείς να γίνεις παίχτης αν δεν περάσεις απο Β,Γ,εκεί ο ποδοσφαιριστής αποκτά την εμπειρία να χειρίζεται σωστά τις ικανοτητές του.
    Μήπως έχει δίκιο?
    Το ίδιο ισχύει και για τους προπονητές..

    Στη Β αν δεν έχεις ομάδα θα σε ΣΚΟΤΩΣΟΥΝΕ.Πέρισυ στη Β παίχτηκε το καλύτερο ποδόσφαιρο και πρωτάθλημα σχεδόν όλων των εποχών όπως χαρακτηρίστηκε.

    Δεν είναι ακριβώς έτσι.....Πάρε παράδειγμα την Λάρισα που στήθηκε τέλος Αυγούστου και κάνει παρέλαση στον όμιλο της.
    Η ΑΕΚ βάση λογικής αυτήν την ομάδα την δημιούργησε για μια χρονιά.....Του χρόνου αμφιβάλω αν μείνουνε 5-6 παίκτες από το υπάρχον ρόστερ.Προσωπικά ταλέντο σε αυτούς τους πιτσιρικάδες δεν βλέπω εκτός από 2 που λογικά θα έχουν μέλλον.Οι υπόλοιποι μικροί είναι για τα πανηγύρια.
    Όσο για τον Μελισσανίδη είπαμε δεν είναι "λουκουμάς"....ήδη οι 2 επόπτες που δώσανε ρεσιτάλ το Σαββατο πήγαν σπίτι τους και χωρίς επιστροφή.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 10 Οκτ 2013, 13:19

    Η Λάρισα που μου λές δεν είναι παράδειγμα,άλλοι οι συσχετισμοί και τα δεδομένα.Φυσικά και στήθηκε για μια χρονιά η ΑΕΚ δεν γίνετε καν λόγος,και να σε πληροφορήσω οτι ήδη έχουν μιλήσει με πολλόυς παίχτες για του χρόνου..Εδώ άλλες ομάδες αλλάζουν κατηγορία και οι μόνοι που μένουν είναι η διοίκηση και οι οπαδοί,πόσο μάλλον μιά ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό.
    Μην μένεις στους διαιτητές,σ αυτές τις κατηγορίες είναι κυρίως άνθρωποι άνεργοι καθηγητές φυσικής αγωγής η δημόσιοι υπάλληλοί που έχουν το ψώνιο της διαιτησίας.Γράφονται στις περιφερειές τους και μετά απο μερικά σεμινάρια και εξετάσεις παίρνουν ένα δίπλωμα και σφυράνε και ανάλογα την ικανότητα και το μέσο που έχουν προωθούνται .
    Αν τα λάθη τώρα ήταν λόγω ανικανότητας ο Μελισσανίδης είναι λουκουμάς,αν έγιναν με σκοπό τότε του βγάζω το καπέλο.Πιστέυω το πρώτο για πολλόυς λόγους.Το διαβολικό μυαλό μου τι να βάλει? Οτι του την έσπασε ο χοντρός?Είναι αστεία πράγματα.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 06 Νοε 2013, 13:20

    http://www.tovima.gr/sports/article/?aid=538188

    Μπράβο το ξαναείπα και να προχωρήσει.

    Ο Συνονόματος Μελισαννίδης είπε μεταξύ άλλων το έξης: "Δεν υπάρχει ιδιοκτήτης στην ΑΕΚ" περισσότερο για να το παίξουν τα κωλοκάναλα.

    Εγώ τώρα τι να κάνω που το άκούω?Να γελάσω η να κλάψω?

    Πές μου?

    Ετσι όπως το εννοεί σε καμιά ομάδα δεν υπάρχει ιδιοκτήτης.
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από magakos Πεμ 07 Νοε 2013, 13:31

    Δημήτρη δεν ξέρω κατά πόσο το εννοεί στην πραγματικότητα αυτό που είπε ο Μελισσανίδης άλλα λόγο της προσφυγικής ιδιαιτερότητας και τον συμβολισμό που έχει η ομάδα εμείς κατά βάθος έτσι το βλέπουμε....
    Εχθές ρε φίλε βλέποντας το βίντεο του Βουτσά ήταν τέτοιο το συναίσθημα που με πήραν τα ζουμιά....Όχι από την ομορφιά του νέου γηπέδου άλλα από την υπόλοιπη ιστορική αφήγηση...

    Δεν υποτιμώ την ιστορία των άλλων ομάδων άλλα είναι κάτι το διαφορετικό αυτός ο σύλλογος....
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty To βιντέο της παρουσίασης της Αγια Σοφιάς

    Δημοσίευση από magakos Σαβ 09 Νοε 2013, 05:37

    Αξίζει να το δεις αν έχεις λίγο χρόνο ακόμη και αν δεν είσαι ΑΕΚ....

    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Σαβ 09 Νοε 2013, 15:16

    Προσφυγικός ποντιακός ελληνισμός δεν είναι μόνο στη Νέα Φιλαδέλφεια που του είπαν να πει ο τεράστιος έλληνας ηθοποιός και άνθρωπος ΚΩΣΤΑΣ ΒΟΥΤΣΑΣ,αλλά σ όλη την Ελλάδα.Ηρθαν ο κόσμος εδώ μετά απο τον "συνωστισμό της ρεπούση και τις ελληνοτουρκικές φιλίες των πολτικών μας",και έκλαιγαν με αυτό που είδαν εδώ,Φτώχεια και Φτώχεια και πάλι φτώχεια.Ηταν αυτοί που έφεραν το ηλεκτρικό στην αθήνα,εφτιαξάν Νοσοκομεία τράπεζες υπηρεσίες εκκλησίες δρόμους δήμους.Πόσοι απο αυτούς είναι ευεργέτες σήμερα και το ονομά τους πήραν λεωφόροι μουσεία Νοσοκομεία και που να σταματήσεις...Μερικά απο αυτά τα λίγα που έγραψα άλλου και μόνο απο αυτά που μου έγραψαν συγκινήθηκα παρότι καμία σχέση και ελληνοιταλός.Στο Αγρίνιο ο δήμος Αγ.Κωνσταντίνου είναι απο τα μεγαλύτερα κέντρα Προσφυγικού Ποντιακού Ελληνισμού στη Δυτική Ελλάδα και παραμένουν το μεγαλύτερο μετά την Αθήνα και Θεσ/νικη.
    Αλλά αυτά ποιός θα στα πει?
    Ποιός?
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από magakos Σαβ 09 Νοε 2013, 23:17

    Βρε εννοείται ότι οι πρόσφυγες πήγαν σε κάθε σχεδόν γωνιά της Ελλάδας απλά οι συγκεκριμένοι στην Ν. Φιλαδέλφεια δημιουργήσανε την ΑΕΚ η οποία γιγαντώθηκε και με το πέρασμα του χρόνου αντιπροσωπεύει σε συντριπτικό βαθμό την όλη ιστορία...
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Δευ 11 Νοε 2013, 14:21

    magakos έγραψε:Βρε εννοείται ότι οι πρόσφυγες πήγαν σε κάθε σχεδόν γωνιά της Ελλάδας απλά οι συγκεκριμένοι στην Ν. Φιλαδέλφεια δημιουργήσανε την  ΑΕΚ η οποία γιγαντώθηκε και με το πέρασμα του χρόνου αντιπροσωπεύει σε συντριπτικό βαθμό την όλη ιστορία...
    Μάκη εγώ είπα αυτά που λές,αλλα ξέχασαν να βάλουν στο βιντεάκι και 10 ονόματα μεγάλων ευεργετών που βοήθησαν την ΑΕΚ να γίνει τεράστια.
    Ποιός είναι ο μπάρλος και οι άλλοι?
    Μαγαζί έτοιμο πήραν και το εκμεταλέυτηκαν.
    Ποιοί στήριξαν την ομάδα αυτή απο την ιδρυσή της καμιά ανάφορά...
    Το μόνο που μένει,είναι να ανακηρυχθεί Αγιος ο μελισσανίδης με τις ευλογίες του Πατριάρχη..
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Τρι 10 Δεκ 2013, 13:59

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 23lkxmp

    Πόσες ανεβαίνουνε είπαμε? tongue 

    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από magakos Τρι 10 Δεκ 2013, 21:06

    Από σελίδα του Ολυμπιακού η βαθμολογία.....?  Laughing 
    Δεν μπορείς να μας πεις 2ους όταν έχουμε παιχνίδι λιγότερο....Άσε που σήμερα θα καταπιεί την γλωσούλα του ο "κύριος" Κολιτσιδάκης του Ηρόδοτου για τις μ@λακίες που λέει στα ραδιόφωνα...

    Α...σχολίασε μου λίγο αν θες την τροπολογία που ετοιμάζουν ΕΠΟ-Σούπερ λίγδα ώστε να ανέβει μόνο μια ομάδα από την Β' στην Α' την μεθεπόμενη σαιζόν....Ούτε τα προσχήματα δεν κρατούν άλλα εμάς δεν θα μας σταματήσει τίποτα....
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 11 Δεκ 2013, 12:58

    Το ποστ έγινε για το "πείραγμα" περισσότερο. tongue 
    Τι να σχολιάσω για την ΕΠΟ,ο κόσμος είναι για το π..... το καλοκαίρι που μας πέρασε μιλούσαν για δύο ομάδες και τώρα για μία.Πέρισυ είχαν 4, 3 απευθείας και 1 στα μπαράζ αλλά τους έκατσε γιατί ήταν πολύ δυνατό πρωτάθλημα και δίκαια χαρακτηρίστηκε το καλύτερο πρωτάθλημα σε όλες τις κατηγορίες των τελευταίων χρόνων.
    Οτι και να αποφασίσουν η ΑΕΚ το καλοκαίρι πρέπει να φτιάξει ομάδα σχεδόν για Α γιατί η Β δεν είναι για αστεία.Υπόψιν οτι του χρόνου θα έχεις βέροια και απόλλωνα που έχουν χαιρετήσει και πολύ πιθανό τον πλατανιά που είναι παραγκομάδα.Εγώ πιστέυω θα μείνει όπως είναι 3 απευθείας,η 2 συν μία στα μπαράζ.Αυτοί μπορεί να λένε οτι θέλουν αλλα στην ουσία το λόγο τον έχουν ο ΟΤΕ και η ΝΟΒΑ.Οταν πάρουν το ραβασάκι απ αυτούς οτι εγώ έτσι θέλω και τόσες όμαδες στο πρωτάθλημα αμέσως θα το επικυρώσουν.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Κυρ 29 Δεκ 2013, 15:18

    http://www.alphatv.gr/news/sports/apokleismos-tis-aek-apo-kypello-tis-g-ethnikis

    Εγώ στα είπα και στα ξαναείπα αλλά...δεν ακούς δε χαμπαριάζουνε φανέλες και ονόματα.Ο Δέλλας δεν είναι προπονητής τώρα,αστον να πάει στο Μεσολόγγι να φάει με την γυναίκα του κανα ψαράκι της προκοπής και να αφήσει τα προπονητιλίκια.
    Στη Β αν δεν φτιάξεις ομάδα θα πάθεις πολλά σοκ ακόμα,και δεν μιλάμε την περσινή β που ήταν Βορράς Νότος ένας όμιλος,γιατί αν έπαιζες εκεί και με την ομάδα που είχες ακόμα Α θα σε γλένταγαν όλες οι ομάδες....



    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από magakos Δευ 30 Δεκ 2013, 07:43

    Η ομάδα φτιάχνεται για τις απαιτήσεις της κάθε κατηγορίας....Για την υπάρχων κατηγορία το ρόστερ μας είναι υπέρ αρκετό για να ανεβει η ομάδα και αυτή είναι η ουσία. Θα έπρεπε δηλαδή να δωθούν ένας σκασμός λεφτά σε αυτήν την κατηγορία για να έρθουν οι λεγόμενοι "παιχταράδες" ?

    Ο αποκλεισμός από το κύπελο μου είναι αδιάφορος....Ποιο κύπελο Γ ενθικής και μ@λ@κίες τώρα σοβαρά να μιλάμε. Τι να το κάνω? να το βάλω στην τροπαιοθήκη μου...?

    Το κυριότερο που καταλογίζω στους διοικούντες φέτος είναι ότι δεν τραβάνε λίγο αυτιά, και ανταυτού υποτιμούν και σνομπάρουν την κατηγορία.

    Σοβαρές κινήσεις περιμένω από του χρόνου και κυρίως τον μεθεπόμενο χρόνο.....Αν δε το δω τότε τα ξαναλέμε.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Δευ 30 Δεκ 2013, 15:23

    Το ροστερ είναι αρκετά καλό μιας και απαρτίζεται απο επαγγελματίες αλλά δεν ανταποκρίνεται ανάλογα αγωνιστικά σε ερασιτέχνες αυτό λέω.Το κύπελο στη Γ παίζει ρόλο πρεστίζ,όποιος το παίρνει είναι και καλύτερη ομάδα και παπαριές και όχι σαν τρόπαιο του μεγέθους της ΑΕΚ.

    Το καλοκαίρι θα δείς παίχτες που θα φτιάξουν κατα 80% την νέα ΑΕΚ.Εχεις το γάτο ντούσκο που έχει λίστα ολόκληρη...
    Καλά όλα εγώ θα στα λέω..

    Εντάξει τα ξαναλέμε το 2015 λοιπόν στην Α...
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από magakos Τρι 31 Δεκ 2013, 04:24

    Τι πρεστίζ να δώσει ρε συ.....Πρεστίζ θα μου δώσει πχ του χρόνου από την Β' εθνική να πάρω το κύπελο Ελλάδος...Αυτό ναι.
    Το άλλο δεν υπάρχει καν στα μάτια μου...τι να το κάνω να το δείχνω και να καμαρώνω και να καυχιέμαι?  tongue  tongue 
    Ότι αφορά αυτήν την κατηγορία από θέμα τίτλων προσωπικά με ντροπιάζει. Δεν θα μου λήψη καθόλου.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 01 Ιαν 2014, 18:04

    Γιατί κακό είναι?
    Ολες οι μεγάλες και ιστορικές ομάδες το έχουν στην τροπαιοθήκη τους Ολυμπιακός Πειραιώς Παναιτωλικός Παοκ Εθνικός Πειραιώς και άλλες που δε λέμε... Laughing 
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Τρι 21 Ιαν 2014, 12:34

    Αρχισαν στις 10 το πρωί οι εργασίες κατασκευής του γηπέδου στη Νέα Φιλαδέλφεια


    Λίγο μετά τις 10 σήμερα το πρωί άρχισαν οι εργασίες το γηπέδου της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια. Οταν ο Δημήτρης Μελισσανίδης έλεγε πως δεν θέλει να χαθεί ούτε λεπτό για το γήπεδο της ΑΕΚ το εννοούσε. Συγκεκριμένα σύμφωνα με πληροφορίες του aek365 ξεκίνησαν πριν από λίγο μπουλντόζες στον ιερό χώρο του γηπέδου της ΑΕΚ και άρχισαν χωματουργικές εργασίες προετοιμασίας ώστε μόλις εκδοθούν οι άδειες να φουλάρει η ΑΕΚ για την ανέγερση της Αγιά Σοφιάς. Ουσιαστικά δηλαδή αρχισαν τα έργα κατασκευής του γηπέδου της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια, πάνω από 10 χρόνια μετά την αποφράδα μέρα του γκρεμίσματος του Ναού.

    Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες από επιτόπιο ρεπορτάζ του αεκ365 ήδη είναι μέσα στον χώρο του γηπέδου μια μπουλντόζα και αργότερα θα έρθει και ένα γεωτρύπανο για να σκάψει και να υπολογίσει σε πόσο βάθος υπάρχει νερό. Oι εργάτες και ο Νίκος Στράτο και ο πατέρας και γιός Γαντζούλας των οποίων η τεχνική εταιρία θα κάνει τα έργα είναι εκεί από τις 8 το πρωί και το πρώτο μηχάνημα όπως είπαμε έφτασε στις 10.


    Το γεωτρύπανο τρυπάει δεν σκάβει,οι τσάπες σκάβουν.Για να γίνει αυτό έχει ήδη γίνει μελέτη πρίν για νερό(οι λόγοι παραμένουν άγνωστοι γιατί θα χρειαστούν τόσο νερό!!!!!!),άρα προφανώς θα εγκατασταθεί εκεί συγκρότημα παραγωγής σκυροδέματος για να μειώσουν το κόστος γιατί αυτό καταλαβαίνω.Και καλά όλα αυτά το θέμα είναι που θα γίνει αυτο το μίνι εργοτάξιο που δεν υπάρχει χώρος ούτε να κατουρήσεις,και μόνο για τα αδρανή υλικά άμμο ψηφίδα χαλίκι θέλουν τουλάχιστον 3000 τ.μ χώρο χώρια τα μηχανήματα,γιατί μετά θα μπούνε υπεργερανοί και άλλα που είναι στην μελέτη.
    Η κανένα τετράγωνο πρέπει να γκρεμίσουν,η το δασάκι παρκάκι δίπλα βλέπω να γίνετε ξύλα για τα τζάκια.... Laughing
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από magakos Τρι 21 Ιαν 2014, 20:23

    το αλσος εννοείται ότι δεν μπορει να ακουμπηθει....Το οτι εχουν αγοραστει οικοπεδα διπλα απο τον χωρο δεν ειναι τυχαιο.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 22 Ιαν 2014, 13:01

    Για ποιά οικόπεδα μιλάς?
    Ξέρω τη μισή Αθήνα καλύτερα και απο gps και οικόπεδα που λές εγώ δεν ξέρω...
    Οικόπεδο είναι τώρα μετά το γκρέμισμα του παλιού γηπέδου.
    Μάκη είναι πιό έυκολο να παρκάρεις 8μετρη λιμουζίνα στο κολωνάκι,παρά να φτιάξεις γήπεδο στη Νέα φιλαδέλφεια.Το παρκάκι θα γίνει καυσόξυλα και μετά ίσως το ξαναφτιάξουν αν δεν γίνει παρκινγκ,στον ηλεκτρικό πάλι θα κοτσάρουνε και δυό καρότσες επιπλέον για να μεταφέρουν απ τον Πειραιά κατασκευές απο το εξωτερικό. Laughing
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από magakos Πεμ 23 Ιαν 2014, 12:05

    Δημήτρη δέντρα δεν γίνεται να κοπούν...Απλά δεν γίνεται.

    ....Ταυτόχρονα, έκλεισε τις συμφωνίες για την αγορά των οικοπέδων που βρίσκονται δίπλα στο γήπεδο (όπου θα κατασκευαστεί το πάρκινγκ), ενώ οι πληροφορίες αναφέρουν ότι γίνονται εσχάτως κινήσεις για να εξεταστεί το ενδεχόμενο να αγοραστούν και κάποια άλλα γειτονικά οικόπεδα.

    Τελειώνει μόλις ξεπεραστεί και το τελευταίο γραφειοκρατικό εμπόδιο η αγορά των οικοπέδων γύρω από το γήπεδο της Νέας Φιλαδέλφειας όπου θα γίνει το πάρκινγκ που θα φιλοξενεί τα αυτοκίνητα των θεατών στους αγώνες αλλά και θα εξυπηρετεί και τους κατοίκους της περιοχής. Η διαδικασία αγοράς των 4 οικοπέδων (7,5 στρεμμάτων) θα ολοκληρωθεί σύμφωνα με δημοσίευμα της LiveSport τις επόμενες μέρες και μόλις δοθεί μια απάντηση της Περιφέρειας για να σκεπαστεί το ρέμα που υπάρχει δίπλα.
    Το εντυπωσιακό είναι πως μόλις διευθετηθεί το ζήτημα με το ρέμα, η "Δικέφαλος 1924" προτίθεται να προχωρήσει στην αγορά και άλλων οικοπέδων (πίσω από το ρέμα) που επίσης θα χρησιμοποιηθούν για πάρκινγκ στα παιχνίδια της ΑΕΚ αλλά θα εξυπηρετούν τις υπόλοιπες μέρες και τους κατοίκους της περιοχής.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 23 Ιαν 2014, 15:08

    Μου λές αυτά που σου λέω.Ελα να πάμε μαζί στη Νέα Φιλαδέλφεια να δείς γιατί μιλάμε και τότε τα λέμε.Το αλσάκι ανήκει στο δήμο και εφόσον τα βρήκαν μεταξύ τους έγινε απο τώρα οικόπεδο..Το γύρισες στην οικολογία τώρα? Laughing 
    Μάκη όταν λένε για οικόπεδα αυτό εννοούνε.
    Το ρέμα ανήκει στην νομαρχία και εκτός απο πολλά λεφτά για να γίνει,υπάρχουν πολλά γραφειοκρατικά.
    Νομίζω παραπάνω στα απάντησα όλα.


    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από magakos Παρ 24 Ιαν 2014, 06:29

    Η θέση του Δήμου είναι ότι δεν κόβονται δέντρα με τίποτα...Ούτε η ΑΕΚ έχει ζητήσει κάτι τέτοιο.
    Εγώ δεν έχω λόγο ούτε δείγματα για να το αμφισβητήσω.Θα φανεί στην πορεία πάντως το τι θα γίνει και το ξανάσυζητάμε.
    Έχω εμπιστοσύνη στο όλο επιχείρημα.

    Τις προθέσεις της απέναντι στην ΑΕΚ και το πραγματικό της πρόσωπο έδειξε η ...απερχόμενη διοίκηση της ΕΠΟ. Η ποδοσφαιρική ομοσπονδία εξάντλησε την αυστηρότητα της στην Ένωση, η οποία τιμωρήθηκε με αφαίρεση τριών βαθμών και θα κληθεί να αγωνιστεί και δύο  παιχνίδια κεκλεισμένων των θυρών.


    Θυμίστε μου μια ομάδα που να έχει δεχτεί ανάλογη ποινή και μάλιστα σε αγώνα που ΤΕΛΕΙΩΣΕ.Δεν διακόπηκε.Και δεν είναι η μόνη φορά....Και πέρυσι πάλι με αφαίρεση βαθμών τιμωρηθήκαμε.
    Και μετά μου λες ότι βλέπουμε φαντάσματα στο ότι όλοι ασχολούνται με εμάς...
    Μήπως να σου θύμιζα τι ποινή είχε δεχθεί ο ολυμπιακός πριν λίγα χρόνια σε αγώνα που διακόπηκε από τα επεισόδια οπαδών του? (Πανιώνιος-ολυμπιακός) Πέρυσι μήπως στο Βέροια-ΑΡΗΣ...?
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Παρ 24 Ιαν 2014, 12:42

    Αν θα γίνει εργοτάξιο δίπλα (γιατί μπορεί να το φτιάξουν χωρίς να γίνει εργοτάξιο) το αλσάκι φέυγει γιατί δεν υπάρχει χώρος και τελείωσε το θέμα.
    Οπως λές και συ ο χρόνος θα δείξει.

    Πααααααααααααλι τα ίδια....καλά συνενοημένοι είστε όλοι!!!δλδ στην Α να ετοιμαζόμαστε για εμφύλιο?


    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από magakos Σαβ 25 Ιαν 2014, 05:03

    dimitris7 έγραψε:
    Πααααααααααααλι τα ίδια....καλά συνενοημένοι είστε όλοι!!!δλδ στην Α να ετοιμαζόμαστε για εμφύλιο?



    Δεν μου απάντησες σε τίποτα από τα όσα έθεσα παραπάνω.....Έχεις κάποια απάντηση?
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    ΑΕΚ - Σελίδα 4 Empty Απ: ΑΕΚ

    Δημοσίευση από dimitris7 Σαβ 25 Ιαν 2014, 12:50

    Σε τί να απαντήσω?
    Στο κλάμα?
    Εχετε καταντήσει χειρότερα απο το βάζελο...

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 18:04