Freeware-Tools.Com

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

3 απαντήσεις

    I wanna be Famous...

    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    I wanna be Famous... Empty I wanna be Famous...

    Δημοσίευση από magakos Παρ 03 Αυγ 2012, 20:44

    Έπρεπε να μπω σε δημόσια υπηρεσία για να δω την αφεντομουτσουνάρα μου σε τοπικά ΜΜΕ... Laughing Laughing
    Μαντέψτε ποιος είναι ο μάστορας με την πράσινη φόρμα και το λευκό καπέλο tongue








    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    I wanna be Famous... Empty Απ: I wanna be Famous...

    Δημοσίευση από thant Σαβ 04 Αυγ 2012, 03:08

    Εγώ βλέπω έναν με πράσινη φόρμα (σου πάνε τα πράσινα) και λευκό καπέλο να κάθετε και τέσσερις να δουλεύουν. Laughing

    "I wanna be Famous"? Έχουμε κάποια "ψώνια" εδώ που κάθε εβδομάδα βγαίνουν φωτογραφία στα τοπικά ΜΜΕ. Δεν πιστεύω και εσύ να το καβαλήσεις το καλάμι?tongue
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    I wanna be Famous... Empty Απ: I wanna be Famous...

    Δημοσίευση από magakos Σαβ 04 Αυγ 2012, 07:58

    thant έγραψε:Εγώ βλέπω έναν με πράσινη φόρμα (σου πάνε τα πράσινα) και λευκό καπέλο να κάθετε και τέσσερις να δουλεύουν....

    Θανάση σε διαβεβαιώνω ότι γίνεται ακριβώς το αντίθετο μιας και είμαι ο μόνος τεχνίτης στο συγκεκριμένο συνεργείο....Να' ξερες τι μπινελίκια έριχναν στα μουλωχτά στους δημοσιογράφους που ήρθαν και στρώθηκαν εκεί για 3/4. Δεν μπορούσαν να λουφάρουν! Laughing
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    I wanna be Famous... Empty Απ: I wanna be Famous...

    Δημοσίευση από thant Σαβ 04 Αυγ 2012, 11:31

    magakos έγραψε:
    thant έγραψε:Εγώ βλέπω έναν με πράσινη φόρμα (σου πάνε τα πράσινα) και λευκό καπέλο να κάθετε και τέσσερις να δουλεύουν....

    Θανάση σε διαβεβαιώνω ότι γίνεται ακριβώς το αντίθετο μιας και είμαι ο μόνος τεχνίτης στο συγκεκριμένο συνεργείο....Να' ξερες τι μπινελίκια έριχναν στα μουλωχτά στους δημοσιογράφους που ήρθαν και στρώθηκαν εκεί για 3/4. Δεν μπορούσαν να λουφάρουν! Laughing

    3-4 ώρες? Οι ρουφιανοι με τις φωτογραφικές μηχανές περίμεναν τη μαλακία, που δυστυχώς γι αυτούς δεν έγινε.
    ελπίζω να κάνεις καλή δουλειά γιατί εδω στη Χαλκίδα σε κάποια πλακόστρωτα περπατάς και τρίζει η γη Very Happy

    Κάποτε δούλευα σε έναν θειο μου σε ασφαλτοστρώσεις. Του έδιναν δουλειά οι δήμοι και έφτιαχνε δρόμους. Εγώ όπου χρειαζότανε, φίνισερ, οδοστρωτήρας, φτυάρι κ.α. Που θέλω να καταλήξω? Με διάφορες λαμογιες που έκανε στο υλικό και που δεν είναι της παρούσης να μπούμε σε λεπτομέρειες, έφτιαχνε τον δρόμο και μετά από λίγο καιρό μας ξανά φώναζαν για τα μπαλώματα. Άλλο μεροκάματο απο κει. tongue
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    I wanna be Famous... Empty Απ: I wanna be Famous...

    Δημοσίευση από magakos Σαβ 04 Αυγ 2012, 15:08

    Όχι 3-4 ώρες ρε...Τρία τέταρτα έγραψα! Σιγά μην κάθονταν και οκτάωρο.. Laughing
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    I wanna be Famous... Empty Απ: I wanna be Famous...

    Δημοσίευση από dimitris7 Σαβ 04 Αυγ 2012, 17:01

    Δεν ήμαστε κοντά και θα σου λεγα..όπως το βλέπω θα σου έστελνα 3 βαρέλες 20 κυβικά σκυρόδεμα C8/10 με φάρμακο ενα JCB με στρώμα πρέσα σκούπα να το απλώσει και μετά πέτα τα κοτρώνια απο πάνω για καλιτεχνία μετά σκούπα και τελειώνεις σε 4 ώρες ...τι νομίζεις θα φάμε τα νιάτα μας για 100 μέτρα δρόμο I wanna be Famous... 65182

    Και λές στο δήμαρχο σας αλλο υπάρχει?
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    I wanna be Famous... Empty Απ: I wanna be Famous...

    Δημοσίευση από magakos Κυρ 05 Αυγ 2012, 12:29

    Μπα δεν θα μπορούσες να στείλεις τίποτα εκεί....Ρέμα από κάτω, γέφυρα από πάνω, σκαλάκια σε 3 σημεία στενεύει και παρακάτω, δεν περνάει τίποτα λέμε.Άντε κανένα μικρό φορτωτάκι με ελπίστρες ίσως.
    Μπετονιέρα, καρότσι και άγιος ο θεός... tongue
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    I wanna be Famous... Empty Απ: I wanna be Famous...

    Δημοσίευση από dimitris7 Κυρ 05 Αυγ 2012, 15:19

    Κατάλαβα ρε εσύ κάνεις καλιτεχνίες όπως λέμε στη δουλειά,πλάκα έκανα. I wanna be Famous... 884308κι άλλο αυτό με τις πλακωστώσεις μόδα είναι? ο μοσχολιός στο Αγρίνιο πλακώστρωσε όλο το κέντρο φανάρια κίνηση έμφραγμα λέμε.
    Αν σου στείλω το δικό μου συνεργείο θα κάθεσαι σε καρέκλα με ομπρέλα θα πίνεις καφεδιά και όλα θα γίνονται σφαίρα... Twisted Evil

    Δουλευα μια τσάπα liebhier 944 με 12 μετρη μπούμα και κουβά 2 κ στο κηφισό για τεχνικό έργο έσκαψα έσκαψα κι έπεσα μέσα στο ποτάμι I wanna be Famous... 65182

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Τετ 08 Μάης 2024, 13:35