Freeware-Tools.Com

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

3 απαντήσεις

    Εκλογές 2012

    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Τρι 19 Ιουν 2012, 03:32

    Δημήτρη δεν είπα ότι είσαι ευκατάστατος άλλα ότι εύχομαι να είσαι ευκατάστατος....Επίσης δεν ξέρω αν στην Αθήνα οι οικοδόμοι κονομάνε τόσα ώστε να πηγαίνουν στις 2 για μπύρες. Εδώ ελάχιστοι το κάνουν και ο λόγος είναι απλά ότι με ένα Οκτάωρο μεροκάματο δεν βγαίνει.
    Εγώ με το που θα πάω στη δουλειά ξεκινάω με -80 ευρώ (ένσημο) και θα πρέπει να φτάσω τουλάχιστον στο +40 για να πω ότι δεν μπήκα μέσα...Αν θα έχω και βοηθό γάμησε τα δεν το συζητάω.
    Με τις τιμές που έχει η αγορά εδώ πρέπει να σκιστείς για να βγάλεις μεροκάματο ειδικά τώρα που δεν έχει και δουλειές!
    6ευρώ περίπου δουλεύαμε τα πλακάκια το 2002 και αν σήμερα κλείσεις δουλειά με 6ευρώ είσαι και ευχαριστημένος...

    32.000 εισόδημα σίγουρα δεν μπορείς να το πεις μεγάλο άλλα ζει κάποιος αξιοπρεπέστατα....Το κακό όμως είναι ότι πλέον ένα τέτοιο εισόδημα είναι άπιαστο όνειρο για τους περισσότερους λόγο περικοπών και ανεργίας...

    Φίλε μακάρι να φτάσεις και τις 50.000 εισόδημα.....Εγώ δεν ζηλεύω την προκοπή των άλλων απλά σου λέω ότι πιθανότατα αλλιώς θα τα έβλεπες (και κατά συνέπεια θα ψήφιζες) αν ήσουν με μηδενικό ή με 6-7000 συνολικό εισόδημα και αλλιώς όπως είσαι τώρα! Wink

    Α...για το σπίτι με γονική παροχή 1700Ευρώ πλήρωσα τον συμβολαιογράφο και 700 στην εφορία πριν 11 χρόνια.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 21 Ιουν 2012, 16:23

    magakos έγραψε:Δημήτρη δεν είπα ότι είσαι ευκατάστατος άλλα ότι εύχομαι να είσαι ευκατάστατος....Επίσης δεν ξέρω αν στην Αθήνα οι οικοδόμοι κονομάνε τόσα ώστε να πηγαίνουν στις 2 για μπύρες. Εδώ ελάχιστοι το κάνουν και ο λόγος είναι απλά ότι με ένα Οκτάωρο μεροκάματο δεν βγαίνει.
    Εγώ με το που θα πάω στη δουλειά ξεκινάω με -80 ευρώ (ένσημο) και θα πρέπει να φτάσω τουλάχιστον στο +40 για να πω ότι δεν μπήκα μέσα...Αν θα έχω και βοηθό γάμησε τα δεν το συζητάω.
    Με τις τιμές που έχει η αγορά εδώ πρέπει να σκιστείς για να βγάλεις μεροκάματο ειδικά τώρα που δεν έχει και δουλειές!
    6ευρώ περίπου δουλεύαμε τα πλακάκια το 2002 και αν σήμερα κλείσεις δουλειά με 6ευρώ είσαι και ευχαριστημένος...

    32.000 εισόδημα σίγουρα δεν μπορείς να το πεις μεγάλο άλλα ζει κάποιος αξιοπρεπέστατα....Το κακό όμως είναι ότι πλέον ένα τέτοιο εισόδημα είναι άπιαστο όνειρο για τους περισσότερους λόγο περικοπών και ανεργίας...

    Φίλε μακάρι να φτάσεις και τις 50.000 εισόδημα.....Εγώ δεν ζηλεύω την προκοπή των άλλων απλά σου λέω ότι πιθανότατα αλλιώς θα τα έβλεπες (και κατά συνέπεια θα ψήφιζες) αν ήσουν με μηδενικό ή με 6-7000 συνολικό εισόδημα και αλλιώς όπως είσαι τώρα! Wink

    Α...για το σπίτι με γονική παροχή 1700Ευρώ πλήρωσα τον συμβολαιογράφο και 700 στην εφορία πριν 11 χρόνια.

    Εχω κάνει και μηδενικές μέχρι και 17866 ευρώ,για 50 είναι μακριά.Είμαστε στο ίδιο λούκι σήμερα είμαστε αυριο αντε γειεά.Τα ιδια πλήρωσε ο πατέρας μου στο σημβολαιογράφο που θα έπερεπε να έπαιρνε αντε 100 ευρώ για 9 χαρτιά και χαρτόσημα και το κράτος τα διπλάσια και τα πληρώνεις τώρα διπλά.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Σαβ 23 Ιουν 2012, 15:45

    Θα πέσει χρήμα για τη ανάπτυξη συμφώνησαν στη ρωμη χθες.Τωρα που θα πεσει και πώς δε μας είπαν.Στην ελλάδα ξέρουμε στις τράπεζες και οτι μείνει στο κόσμο.κατα Μ.Ο 1500 ευρώ συμφωνα με το λογιστήριο του κράτους θα πληρώσει κάθε φορολογούμενος φέτος.
    Διαπραγμάτευση θα υπάρξει για 2 χρόνια στο επίδομα ανεργείας που είναι 350 ευρώ Laughing

    Τα ξαναγραψα και συμφώνησαν εκατοντάδες..είμαι άνεργος π.χ ζω στη αθήνα και ψάχνω για δουλειά.Μόλις ξυπνήσω 10-12 ευρώ θέλω για το ενοίκιο, αλλά 7 για φως νερό τηλ δημ τέλη,10 για φαγητό,5 για βενζίνες σύνολο 30 ευρώ σου λέω μόνο εγώ μόνο αυτά.
    εδώ φοιτητές που μοιράζονται ένα σπίτι θέλουν μιά 500 αρα στο νερό για να ζήσουν και μου λέει ο άλλος γραφικότατος στρατούλης αν δε κάνω λάθος οτι αυτά θα τα διορθώναμε....αν του πεις πως σου λέει πόσο έκλεισε το χρηματιστήριο


    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Δευ 09 Ιουλ 2012, 14:42

    Κάπου εγραψα για το ΕΤΑ ειδικό τέλος ακινήτων που δε το πλήρωσα ούτε υπάρχει περίπτωση να το πληρώσω ποτέ γιατί απλά είναι αντισυνταγματικό(ασε να το ξέρω καλύτερα).Το πήγαν αρχικά στη ΔΕΗ φοβίζοντας το κόσμο οτι θα τους κόψουν το ρέυμα και εβλεπες γεροντάκια στην ουρά να πληρώσουν και τα κωλοκάναλα να σιγοντάρουν το φόβο με τη σειρά τους,μετά το βάλανε στη δήλωση της εφορίας, και σήμερα κρίθηκε αντισυνταγματικό και το ρευμα οχι μόνο δεν θα κόβετε αλλά εξετάζετε και το ενδεχόμενο επιστροφής χρημάτων, που δε το βλέπω οτι έδωσες εδωσες το πολύ κανας διακανονισμός ούτε καν συμπψηφισμός απο παλαιότερα χρέη δε γίνετε...

    Είπαμε οτι αρπάξουμε τώρα

    Μαντεψιά? tongue

    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Δευ 09 Ιουλ 2012, 15:03

    Στις μαρίνες στο ιόνιο απο επτάνησα και ολη τη δυτική ελλάδα απο Πάτρα μέχρι Ηγουμενίτσα βρίσκονται χειμώνα καλοκαίρι πάνω απο 10000 σκάφη απο όλη την ευρώπη τα φορολόγησε κανένας?Γιατί το μόνο που πληρώνουν είναι να τα φυλάνε ιδιωτικές εταιρείες και ενα μικρό ποσό στους δήμους
    είναι ενα θέμα που μάλλον δε του το είπανε καλά του μιχαλολιάκου της χρυσής αυγής και είπε μόνο για δυτική ελλάδα ξέχασε τα νησιά που εκει γίνετε το μεγάλο φαγοπότι λευκαδα ζάκυνθο ιθάκη κεφαλονιά παξοόι κερκυρα.Η πρέβεζα μόνο μπορεί να υποδεχθεί ολο το χρόνο το τριπλάσιο αριθμό σκαφών αναψυχής αποτι το φάληρο φανταστείτε λοιπόν λεφτά που πάνε χαμένα...

    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Τρι 10 Ιουλ 2012, 04:21

    Τι ψάχνεις ρε Δημήτρη...Και να ήταν τα μόνα...!
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Τρι 10 Ιουλ 2012, 16:04

    H Ελευθεροτυπία και το πρώτο θέμα είχαν ασχοληθει και παλιότερα ο ζούγκλας στο αλτερ πριν κλεισει.Οι μαρίνες υπάγονται στο υπουργείο ναυτιλίας το οποίο έδωσε εντολή πριν 3 χρόνια για εκτελεση του νόμου για ναυτικά κόμιστρα και το υπουργείο πολιτισμου και τουρισμού με το γερουλάνο το έκοψε λόγω τουρισμού κ.τ.λ
    στην Ελλάδα καλά το καλοκαίρι μαμησέ το απο τον ΟΚΤΩΜΒΡΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΓΙΑΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΑΡΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΕΣ?
    Γιατί οποιος έχει σκάφος για το ιονιο οι περισσότεροι γερμανοί ολανδοί αγγλοι που θα τα βάλουν στο κώλο τους?η στις βεράντες τους.ΕΔΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ με 1500 ευρώ τα έχουν ολο το χρόνο απο τη στιγμή που οι πιό φτηνότεροι τούρκοι τα εχουν ξεκινώντας απο 8000 ευρώ μέχρι 12000 ευρώ ανάλογα το σκάφος.Τροχόσπιτο(δλδ κοτέτσι) σε καμπινγκ στη χαλκιδική κοστίζει 1200 ευρώ το χρόνο παραμονή.
    Για να δείτε τι κορόιδα είμαστε...Εγώ σου λέω το απλό 10000 σκάφη μόνο απο ιονιο που είναι τριπλάσια αν βάλω ρόδο και βάλε επι 10000 το χρόνο μας κάνουν 100 μιλιονια απο το τίποτα χώρια που αυτοί που τα έχουν δε πληρώνουν ξενοδοχεία μόνο πετρέλεια και αυτά τρανζιτ και φαγητό τίποτα άλλο.
    Ολα είναι σε ιδιώτες και το κράτος δε παίρνει παρα ψίχουλα.Βαρκιζα βουλιαγμένη άλλο φαγοπότι εκεί..για μπάνιο θέλεις 20 ευρώ το άτομο πάλι σε ιδιώτες και το κράτος παίρνει τα @@ μου.
    Φίλος έβαλε πέρισυ υποθήκες σπίτι και τη μανα του την ίδια για δάνειο 50000 μαζί με άλλους 3 δουλέψανε 3 μήνες πληρώσανε τα δάνεια τράπεζες υπαλήλους "λάδια" τα πάντα και βγάλανε και 100000 ο καθένας σε 4 μήνες...
    και οι επιστήμονες απο το χαρβαρντ ψάχνουν να βρούν πως θα βρούνε λεφτά...
    ΤΡΑΒΑΤΕ ΝΑ ΓΑΜΗΘΕΙΤΕ ΟΜΑΔΙΚΑ ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΟΥΣΤ ΠΑΛΙΟ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΠΑΛΙΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΑ
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Τετ 11 Ιουλ 2012, 06:46

    dimitris7 έγραψε:.....Βαρκιζα βουλιαγμένη άλλο φαγοπότι εκεί..για μπάνιο θέλεις 20 ευρώ το άτομο πάλι σε ιδιώτες και το κράτος παίρνει τα @@ μου


    Αυτήν την φασιστική μαλακία εκεί κάτω ποτέ μου δεν την κατάλαβα...Από που κι ως που ρε φίλε βάζεις εισιτήριο για την θάλασσα...?
    Αγορασμένη την έχεις? Και τρέχουν και τα "πρόβατα" και τους τα ακουμπάνε...
    Και εδώ σε κάποιες περιοχές ψιλομαλακίζονται με τις ομπρέλες άλλα όχι και εισιτήριο...
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 11 Ιουλ 2012, 15:18

    magakos έγραψε:
    dimitris7 έγραψε:.....Βαρκιζα βουλιαγμένη άλλο φαγοπότι εκεί..για μπάνιο θέλεις 20 ευρώ το άτομο πάλι σε ιδιώτες και το κράτος παίρνει τα @@ μου


    Αυτήν την φασιστική μαλακία εκεί κάτω ποτέ μου δεν την κατάλαβα...Από που κι ως που ρε φίλε βάζεις εισιτήριο για την θάλασσα...?
    Αγορασμένη την έχεις? Και τρέχουν και τα "πρόβατα" και τους τα ακουμπάνε...
    Και εδώ σε κάποιες περιοχές ψιλομαλακίζονται με τις ομπρέλες άλλα όχι και εισιτήριο...

    Καλά κάτσε να σου δευσμέυσει μέσω ΕΟΤ ο Δήμος καβάλας μερικές παραλίες σας,και μετά με λές που πάνε τα πρόβατα.. Laughing
    Εισίτηριο νομοθετικά επιβάλεται ΜΟΝΟ ΣΕ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΕΚΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΣΜΕΥΕΙ Ο ΕΟΤ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑΚΕΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΞΕΝΙΑ ΘΕΟΞΕΝΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΛΑΤΗΣ ΤΟΥΣ.

    Τα πρόβατα δεν έχουν που να πάνε..5-6 πλάζ έχει η αττική γιατί στις υπόλοιπες ο νεότερος είναι 75 χρονών.Και τι παραλίες λέμε!!εξωτικές αμμοχάλικο και μπάνιο στο κάτουρο.καλά μαμησέ το το εισητήριο που καρπώνετε ο εκάστοτε δήμος ..εσύ και η γυναίκα σου ξαπλώστρα καφές νερό 22 ευρώ και λίγα είναι πού? στο τίποτα.
    τα μπιτς μπαρ δε κάνουν χρυσές δουλειές τι με λές τώρα....
    Αστο είναι μεγάλη ιστορία μη τη ψάχνεις.Εδώ άλλοι εχουν φτιάξει κλαμπάκια και εστιατόρια μέσα στη θάλασσα.

    Αντε να πάω Λευκάδα Κεφαλονιά να δώ θάλασσα και παραλίες που λές τι έφτιαξε ο θεός...
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 11 Ιουλ 2012, 15:50

    Είπα για το Δήμο καβάλας γιατί όπως στην αθήνα το ίδιο καθεστώς υπάρχει για παραλίες στο δήμο Αλεξ/πολης νέα φυλή και παραπέρα χαλκιδική κατερίνη και ΑΙΤ/ΝΙΑ πριν απο μερικά χρόνια Ναυπακτος Μεσολογγι Κρυονέρι αστακός αμφιλοχία βόνιτσα πάλαιρος σταμνα μενίδι μπούκα..
    να λέμε την αλήθεια
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Πεμ 12 Ιουλ 2012, 04:15

    Αν έρθει η στιγμή που κάποιος θα μου πει δώσε 20Ε για να κάνεις μπάνιο να είσαι σίγουρος ότι θα πάρει τα @ρχίδι@ μου...!!!
    Με το λάστιχο θα δροσίζομαι άλλα τέτοια κοροϊδία δεν θα φάω...Με ένα πρόχειρο υπολογισμό δηλ. εκεί κάτω θέλετε 100Ε την εβδομάδα για μπάνιο. Laughing
    Φίλε πολλά μπορώ να ανεχτώ άλλα αυτό για μένα είναι πέρα για πέρα εξωπραγματικό...Η θάλασσα δεν ανήκει σε ΚΑΝΕΝΑΝ για να την εκμεταλλευτεί με αυτόν τον χυδαίο τρόπο.(Μέχρι πριν 2-3 χρόνια σε πολλές παραλίες τα παρείχε όλα ΔΩΡΕΑΝ ο Δήμος)
    Εδώ ένα καφέ με 3.5 - 4Ε σε αναγκάζουν να πάρεις για να κάτσεις σε ξαπλώστρα και μας κακοφαίνεται...Άκου 20Ε...
    Προνόμιο των πλουσίων και η θάλασσα δηλ...?
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 12 Ιουλ 2012, 15:55

    Μ Αρέσει που οχι δε το πιστέυεται αλλά αργείτε να το χωνέψετε..ραδιόφωνα κάνουν πλάκα αλλά το κράτος εχει κώφωση Laughing Laughing Laughing Laughing αλλά αυτή είναι η αλήθεια..
    Πάρε παλιές τιμές που είναι ιδιες.
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    Απο Αγρίνιο σε 15-20 λεπτάκια μεσημεράκι προς τα πάνω αμφιλοχία με παρέα τρως κανα κιλό γαρίδες γάπαρες καλαμαρια πίνεις και 2 τελάρα μπύρες και φέυγεις..
    Κόστος 10 ευρώ το ατομο
    βλέπεις καμιά διαφορά?
    Πάνε οι καλές εποχές μάκη,πάνε λέμε στη σκατούπολη που ζούμε...
    Εσύ ξυπνάς και πέφτεις στη θάλασσα παράπονο μην έχεις?






    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Παρ 13 Ιουλ 2012, 15:58

    Απ ολα τα κόμματα που μπήκαν στη βουλή η χρυσή αυγή εχει θέσεις και προτάσεις που συμφωνώ αλλά ποτέ κανένας δε μας λέει ΤΟ ΓΑΜΗΜΕΝΟ ΠΩΣ?
    1-Εκμετάλευση του ΑΟΖ.
    2-Εθνική παραγωγή.
    Ρε παιδακια για την αοζ ναι δε λέει κανένας οχι αλλά το Ιόνιο δεν είναι Αιγαίο δλδ το αιγαίο μπροστά στο ιόνιο είναι πισίνα..το μεγαλύτερο βάθος εστιακά στο αιγαίο βρίσκεται κόντα στην σαντορίνη με 2οοο μέτρα βάθος και στο αιγαίο σε μεγάλα θαλάσσια ρήγματα φτάνει τα 9000 μέτρα!!!αν μπορούσε να γίνει αντληση γεογωνανθράκων απο τέτοιο βάθος θα είχε γίνει απο άλλους πολύ πρίν.
    Πως θα εχεις και σωστά το λές εθνική παραγωγή απο τη στιγμή που ουτε παράγεις τίποτα αλλα και ούτε σου δίνουν τα κίνητρα να παράγεις.
    Γεωργία στο μηδέν οτι παράγει ο κάμπος και η κρήτη λοιπόν?Τη δεκαετία του 60 70 80 μόνο απο τη γεωργία το ΑΕΠ εφτανε το 67% και είμασταν μέσα στις 10 ποιό εξάγημες χώρες στην ευρώπη.
    Η ΑΙΤ/ΝΙΑ τότε με εκατομμύρια τόνους καπνό και πρώτη σε εξαγωγή στο κόσμο σήμερα δε παράγει τίποτα..

    Τί να λέμε λοιπόν είμαστε ενα σπίτι με 10 νοματέους και δουλέυουν οι 2 ετσι δε βγαίνει πέρα.Θα πουλήσεις θα ξεπουλήσεις και μετά?

    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 29 Αυγ 2012, 15:56

    Tο ξανακούσατε ποτέ να απεργεί ο Ο.Τ.Α ?αφού τους κόψανε τα πετρέλαια και καλά έκαναν εσφιξαν οι κώλοι.Πήραν και εφαγαν και αυτοί τον αγλέωρα,διορίσανε εκτός ασεπ ολο το συγγένειο.Τι να πεις? για ΚΑΠΗ που πληρώνονται οι ενοικιαστές βάση ενοικιαστηρίου μέχρι το 2020 απο τους δήμους και τα δουλέυουν τρίτοι σαν αποθήκες η μαγαζιά,Βοήθεια στο σπίτι και παπαριές 6 αυτοκίνητα να πάνε φάρμακα σε 2 σπίτια,μιλάμε για εμετίλα...
    Τίποτα μόνο Δημοτικά τέλη πάγιο 10 ευρώ σε δήμους πάνω απο 100000 πληθυσμό και ανάλογα τη κατανάλωση νερό τίποτα άλλο.Τα μπορδέλα εφτιαξαν μαλακίες και χρωστάνε εκατομμύρια.
    Δήμος Αγρινίου πληθυσμός 124,000 μετα την απογραφή 2010 μόνο η πόλη χωρίς τον καλικράτη..εργαζόμενοι(και ΔΕΥΑΑ) 1345 απο οδηγούς τεχνίτες μηχανικούς σκουπιδιαρεους αλλά διοικητικοί 150!!!!
    Αν Πάς στο δημοτικό μέγαρο το πολύ να δεις 40 με το ζόρι.
    Το θέμα είναι οτι τη νύφη θα τη πληρώσουν και δήμοι που έκανα σωστή διαχείρηση.

    Και να κόψουν το κεφάλι τους να δουλέψουν οι παιδικοί σταθμοί να πάνε τα παιδάκια.Να προσλάβουν νηπιαγωγούς να πληρώσουν το κόσμο για τα εργα που κάνανε και να απολύσουν τα μπουρδέλα που κάθονται και πληρώνονται.

    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Σαβ 20 Οκτ 2012, 15:41

    Αυτα θα είναι τα τελευταία μέτρα όπως και τα προηγούμενα..
    Θέλω να δω τι θα εισπράξει το κράτος το 2014???????????????
    οπότε θα πάμε παρακάτω...κρατήστε το ποστ
    Τσίπρας τραμπαρίφας πρόστυχος τελέιωσε η παπαρίγα και ξεκίνησε αυτός ο μεγάλος ελληνας να μη πω κι άλλα..
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 31 Οκτ 2012, 15:52

    Εικόνα διάλυσης για το ΠΑΣΟΚ - Έξι βουλευτές δήλωσαν πως δεν ψηφίζουν τα μέτρα - Απάντηση Βενιζέλου: "Χωρίζουν οι δρόμοι μας"

    - Φωνάζοντας αποχώρησε ο κ. Κασσής: "ας συνεχίσει με αυτούς που έφεραν το ΠΑΣΟΚ στο 4%"
    - Πληροφορίες αναφέρουν πως ο κ. Σκανδαλίδης χτύπησε την καρέκλα του από την ένταση της συνεδρίασης
    - Απόντες από την κρίσιμη συνεδρίαση ο Γιώργος Παπανδρέου και ο Ανδρέας Λοβέρδος
    - Παρέμβαση Σηφουνάκη: "Εάν πάμε έτσι στα μέτρα θα διαλυθεί η κυβέρνηση και το ΠΑΣΟΚ"
    - Βενιζέλος προς δημοσιογράφους: Εσεις δεν απεργείτε; - Απάντηση δημοσιογράφου: θέλετε να βγούμε κι από το κτίριο
    - Δεν έγινε τελικά ψηφοφορία για την κομματική πειθαρχία
    -
    ΠΟΙΟΙ ΕΞΙ ΒΟΥΛΕΥΤΕΣ ΔΗΛΩΣΑΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΙ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΝ ΤΑ
    ΜΕΤΡΑΑυτό που επικρατεί στο ΠΑΣΟΚ, μόνο με μια λέξη μπορεί να
    περιγραφεί: Πλήρης διάλυση. Αυτό δείχνουν τα γεγονότα που προηγήθηκαν
    της ψηφοφορίας για τις αποκρατικοποιήσεις αλλά και όλων όσων εξελίχθηκαν
    κατά τη διάρκεια της συνεδρίασης της Κοινοβουλευτικής Ομάδας του
    κόμματος.
    Σε μία τετράωρη συνεδρίαση, ο κ. Βενιζέλος έδωσε το
    στίγμα των προθέσεών του, λέγοντας πως το ΠΑΣΟΚ στηρίζει την κυβέρνηση
    και κατά συνέπεια και τα μέτρα, στέλνοντας μήνυμα πως όποιος δεν
    ακολουθήσει την κομματική γραμμή πιθανότατα να βρεθεί εκτός ΠΑΣΟΚ.
    Παρά
    το γεγονός ότι δεν έγινε ψηφοφορία για κομματική πειθαρχία έξι
    βουλευτές του κόμματος δήλωσαν ξεκάθαρα πως δεν είναι έτοιμοι να
    ψηφίσουν τα μέτρα.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Σαβ 03 Νοε 2012, 16:45

    Απο δευτέρα απεργούνε πολλοί και μέσα σ αυτούς και τα φτωχαδάκια οι πλοιοκτήτες του πειραιά!!!!!!! δεν μιλάμε για τάνκερ και ποντοπόρα πλοία αλλά αυτούυς που είναι θαλάσιοι ταξιτζήδες...
    Δε κατάλαβα γιατί απεργούνε?
    Επειδή αγοράζουν τρανζιτ πετρέλαιο με 34 λεπτά το λίτρο η επειδή συμπάσχουν με τους ναυτεργάτες?
    Επειδή το ξέρω το θέμα είναι για για γέλια και κλάματα η ολη ιστορία..
    ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΩΡΑ ΠΗΡΑΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΝΖΙΤ ΚΑΙ ΔΙΣ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝΕ ?
    Αν τα πάρουνε ποτέ όπως και απο αυτούς που έχουν φεσώσει,ελάτε να μου κλάσετε τον κούκο..
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 08 Νοε 2012, 08:47

    Εκτός της ψηφοφορίας χθές παίχθηκε μεγάλη κωμωδία..ξεκινάμε ο στουρνάρας αναγγέλει και επίσημα οτι οι υπάλληλοι της βουλής θα μπούνε στο ενιαίο μισθολόγιο όπως είναι όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι.Αυτοί τα παίρνουν και απεργούνε απειλώντας οτι δεν θα γίνει η ψηφοφορία.Το μέρος τους οαράδοξα και παράλογα παίρνει ο συριζα και οι ανεξάρτητοι 'ελληνες(αυτό δεν το κατάλαβε ακόμα κανένας....).Ο στουρνάρας καταλαβαίνει την μαλακία του και πάει και κάνει πάνω στον πανικό μιά κωλοτούμπα για παγκόσμιο ρεκόρ αποσύροντας αυτό που υπέγραψε πριν απο 2 ώρες.γελαει η βουλή κι ο κόσμος μαζί..
    εχουμε και συνέχεια..γινετε η ψηφοφορία και οι λεγόμενοι αντάρτες περίμεναν αυτή τη στιγμή να πούνε οτι δεν συμμετέχουν αρα και θα διαγραφονταν απο τα κομματά τους περισσότερο για ντόρο παρά για ουσία.
    ο τσίπρας τρίβει τα χέρια του γιατί βλέπει σιγά σιγά να διαλύεται το πασοκ και να δημιουργείται με πρόεδρο τον ιδιο το ΝΕΟ ΠΑΣΟΚ δλδ συριζα και να έρχονται νέες μεταγραφές π.χ σκανδαλίδης και λοιποί..
    Ο σαμαράκος βγαίνει και χτυπιέται στη βουλή οτι είναι τα τελευταία μέτρα (μάλλον ξεχασει να πει για φέτος) και ξαναγελάει η βουλή κι ο κόσμος να κλαίει...

    Τελικά πρέπει να παίρνουν ναρκωτικά δεν υπάρχει εξήγηση.....
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Πεμ 08 Νοε 2012, 11:31

    dimitris7 έγραψε:

    Τελικά πρέπει να παίρνουν ναρκωτικά δεν υπάρχει εξήγηση.....


    Τίποτα δεν παίρνουν....Απλά βρήκαν και τα κάνουν.
    Με το μυαλό που διαθέτουμε αυτήν την στιγμή οι Έλληνες αυτό αξίζουμε!!!
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 08 Νοε 2012, 15:40

    magakos έγραψε:
    dimitris7 έγραψε:

    Τελικά πρέπει να παίρνουν ναρκωτικά δεν υπάρχει εξήγηση.....


    Τίποτα δεν παίρνουν....Απλά βρήκαν και τα κάνουν.
    Με το μυαλό που διαθέτουμε αυτήν την στιγμή οι Έλληνες αυτό αξίζουμε!!!

    Τι βρήκαν και κάνουν ρε Μάκη απο την μεταπολίτευση και μετά? Για μένα μια καταστροφή απο τον μέγα μαλακοεθνάρχη καραμανλή και τους βασιλιάδες μέχρι τώρα...5 καλά 25 σκατά.Βάλτα στη ζυγαριά και θα λάβεις αποτέλεσμα.
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Παρ 09 Νοε 2012, 04:01

    "Βρήκαν και τα κάνουν" είναι απλά μια έκφραση αν δεν το κατάλαβες Δημήτρη....Εννοώ ότι είδαν ότι είμαστε κορόιδα και μαλάκες και το εκμεταλλεύονται.
    Και όχι μόνο τώρα...΄Τουλάχιστον από την μεταπολίτευση όπως είπες και εσύ...
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Σαβ 10 Νοε 2012, 15:55

    Τα ίδια λέμε Μάκη..τεσπα το 13 λένε θα βγάλουμε λένε πρωτογενές πλεόνασμα 800 και βάλε εκ ευρώ,και τρέχουν τα κωλοκάναλα να το αναγγείλουν και οτι η οικονομία φτιάχνει και οτι φαντάζεσαι.
    Η βραζιλία (θα μας δάνειζε)είναι στις αναπτυγμένες χώρες με ΑΕΠ σχεδόν ίδιο με της ιαπωνίας και το 80% είναι πάμφτωχοι,για να μη πιάσω τα κράτη στο πρώην σύμφωνο της βαρσοβίας κι αυτά είχαν πλεόνασμα και όπως και οι πρώην ΕΣΣΔ και ο κόσμος δούλευε για ένα κομμάτι ψωμί..

    Πόσο θα κοστίσουν στο μπουρδελοκράτος ρε καριόλη στη βόρεια ελλάδα που έχουν χειμώνα 10 μήνες να βάλεις το πετρέλαιο θέρμανσης όσο το αγοράζεις?
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Δευ 19 Νοε 2012, 16:24

    Θα πάρουν τη δόση για να βγεί ο χρόνος αλλά που θα πάνε τα πολλά λεφτά?
    Ανακεφαλαίωση των τραπεζών ξέρετε τι σημαίνει?
    Ο τσίπρας λέει οτι όποιο απολύονται απο τους Ο.Τ.Α θα τους ξαναφέρει.Γέμισε ο τόπος με αργόσχολους παιδιά μιλάμε μέχρι αηδίας.
    Εκανα Δ.Σ του δήμου Παγκρατίου και μετά απο 1 σχεδόν χρόνο παραιτήθηκα..μπόχα και σκατά...
    αυτά πληρώνουμε..
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από magakos Τρι 20 Νοε 2012, 01:45

    Καλά οι Δήμοι είναι μεγάλο κωλοχανίο...Όχι ότι δεν το περίμενα άλλα όταν τα βλέπεις καλύτερα "από μέσα" σου πέφτουν και όσα μαλλιά σου μείνανε. Laughing
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Εκλογές 2012 - Σελίδα 2 Empty Απ: Εκλογές 2012

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 21 Νοε 2012, 16:28

    magakos έγραψε:Καλά οι Δήμοι είναι μεγάλο κωλοχανίο...Όχι ότι δεν το περίμενα άλλα όταν τα βλέπεις καλύτερα "από μέσα" σου πέφτουν και όσα μαλλιά σου μείνανε. Laughing

    Μάκη συνεδριάζουμε και με λίγα λόγια έχουμε ενα έργο μικροκατασκευες στα 70000 ευρώ και έχουμε 2 ωρες να τσακώνονται 20 νοματαίοι γιατί δεν το ανάθεσαν σε αυτόν που θέλει ο καθένας τους.Οι 10 απο αυτούς είχαν και έναν εργολάβο.. Laughing
    Τα εργα δε κατασκευάστηκαν ποτέ..τα λεφτά που πήγαν?

    Τώρα στους Ο.Τ.Α το προβλημα δε ξεκίνησε απο μόνο του.Ο νόμος παυλόπουλου επι μπούλη εδωσε το δικαίωμα στους δήμους να προσλάβουν προσωπικό εκτός ΑΣΕΠ.
    Με λίγα λόγια δε φταίει ο κόσμος..τους έταξαν μόνιμη δουλειά(οχι 8μηνα) εναντι ψήφων και άλλων και μπήκαν και αρκετοί δε δουλέυουν καν γιατί αρκετοί έχουν δουλέια ήδη.
    Η βοήθεια στο σπίτι άλλη απάτη κι αυτή...
    Που να αρχίσω και που να τελειώσω..
    Σίχαμα λέμε..

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Παρ 26 Απρ 2024, 13:05