Freeware-Tools.Com

Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

3 απαντήσεις

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από magakos Παρ 27 Απρ 2012, 07:08

    Ο Χάρυ Κλυνν με αφορμή το βίντεο της Κατερίνας Μουτσάτσου στέλνει το δικό του μήνυμα! Φυσικά με τον δικό του τρόπο… Τι θα κάνουν οι μα@@@κες; Θα μας ξαναψηφίσουν! Όχι όμως… Οι μα@@@κες ξύπνησαν και θα σας μαυρίσουν! αναφέρει χαρακτηριστικά ο μεγάλος Χάρυ Κλύνν. Δείτε το βίντεο όπου ο κ. Κλύνν εξωτερικεύει την οργή του μέσω του χιούμορ του… Τα λόγια του αντιπροσωπεύουν πολλούς από εμάς!



    tsouvali.blogspot.com
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Απ: Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από thant Παρ 27 Απρ 2012, 13:10

    magakos έγραψε:Τι θα κάνουν οι μα@@@κες; Θα μας ξαναψηφίσουν! Όχι όμως… Οι μα@@@κες ξύπνησαν και θα σας μαυρίσουν!

    Ποιος ξύπνησε? Ο κλασικός ο μα@@@κας ο ελληνας δεν αλλάζει με τίποτα.
    Δυστυχώς υπάρχουν ακόμα αρρωστημένα μυαλά και άτομα επικίνδυνα για την κοινωνία που επιμένουν στον δικομματισμό. Λιγότεροι αλλά υπάρχουν ακόμα.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Απ: Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από dimitris7 Παρ 27 Απρ 2012, 16:28

    Κι όμως θα πάνε και πρωι πρωι κίόλας με έτοιμα ψηφοδέλτια και βουρ για τη κάλπη τα πρόβατα.Σε κόμμα δεν εντάχθηκα ΠΟΤΕ σε πρόσωπα ΝΑΙ και των 4σάρων κομμάτων και άλλων αλλά δυδτυχώς δεν θα γίνει ούτε γίνετε ποτέ αυτό που πιστέυω.
    Οι πολιτική και οι Πολιτικοί στην ελλάδα πέθαναν εδώ και πάρα πολλά χρόνια...
    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Απ: Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από thant Σαβ 28 Απρ 2012, 06:56

    Και τα πρόσωπα αν προέρχονται από τα δυο κόμματα, τότε και αυτό δικομματισμός λέγεται.
    Απόψεις του στυλ... είναι φίλος μου ή ξεκίνησε από το τίποτα, είναι το λιγότερο αστείες όταν πρόκειται για το μέλλον όλλων.

    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Απ: Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από dimitris7 Κυρ 29 Απρ 2012, 15:59

    thant έγραψε:Και τα πρόσωπα αν προέρχονται από τα δυο κόμματα, τότε και αυτό δικομματισμός λέγεται.
    Απόψεις του στυλ... είναι φίλος μου ή ξεκίνησε από το τίποτα, είναι το λιγότερο αστείες όταν πρόκειται για το μέλλον όλλων.


    Πόσο στενόμυαλος μπορεί να είσαι..?Σωστά τον δικομματισμό υπηρετούν αλλά κάνουν και 2 πράγματα παραπέρα που δε ξέρεις.Να σου πώ ένα αστειο? στην ολυμπία οδό (Αθήνα-Πάτρα) ο φίλος μου Θάνος Μωραίτης μαζί με στελέχη όλων των παρατάξεων ξεκίνησε τον "πόλεμο" κατά της ισπανικής εργολαβικής εταιρείας ferovial S.A που απέλυσε 600 περίπου εργαζομένους γιατί δε τη πλήρωνε το κράτος ενω τα λεφτά είχαν μπει πρίν και υπήρχαν ρήτρες για το χρονικό περιθώριο εκτέλεσης του έργου.Το Αποτέλεσμα και οι 600 αποζημιώθηκαν και τα ενσημά τους τα πήραν ΟΛΑ και το έργο συνεχίζετε με επιτυχία.
    Την Υπεργολαβία την έχει πάρει η εταιρεία μου ΤΕΡΝΑ ΤΕΧΝΙΚΗ Α.Ε απο τις μεγαλύτερες τεχνικές εταιρείες στην ευρώπη μαζί με την J.P ΑΒΑΞ κυπριακών συμφερόντων και δεν εμπλέκεται με δωροκοκίες και παπαριές...
    Την κυριακή αν πας θα ψηφίσεις για το μέλλον της ελλάδας?
    Πές κι άλλα αστεία
    Καλό βόλι πάντως να κεντράρεις καλά μη σου ξεφύγει και βαρέσεις κανενα άλλο..σε αποστειρωμένο σωλήνα πρέπει να ζείς δεν υπάρχει εξήγηση.

    thant
    thant
    Moderator
    Moderator


    Μηνύματα : 1319
    Μέλος από : 21/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Απ: Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από thant Κυρ 29 Απρ 2012, 17:15

    dimitris7 έγραψε:Πόσο στενόμυαλος μπορεί να είσαι..?
    στενόμυαλος? Αν ειναι ετσι προτιμώ να ειμαι στενόμυαλος. Αυτές τις εξυπνάδες να τις πεις στους χιλιάδες φτωχούς, ανέργους και άστεγους, αλλά τι σου λέω τώρα... ψιλά γράμματα για εσας τους λίγους αυτά.
    Ψήφισε οτι θες, ειναι δικαίωμα σου, αλλά μην αγιοποιείς καταστάσεις γιατί μας βλέπει και κόσμος.
    Τις τελευταίες σειρές δεν θα τις σχολιάσω. Αφενός γιατί δεν ξέρεις σε ποιον απευθύνεσαι και αφετέρου γιατί ειρωνεύεσαι ως συνήθως τον συνομιλητή σου, νομίζοντας ΠΑΝΤΑ ότι είσαι ο έξυπνος και όλοι οι άλλοι οι βλάκες. Να το κοιτάξεις αυτό.

    dimitris7 έγραψε:Να σου πώ ένα αστειο?
    Όχι αλλα αστεία, αρκετά είπες ανοιχτόμυαλε... και ας τελειώνει εδώ αυτή η εποικοδομητική συζήτηση γιατί όπως κατάλαβες υπάρχει διαφορά απόψεων και ευτυχώς που η άποψή σου ειναι η άποψη των λίγων.
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Απ: Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από dimitris7 Δευ 30 Απρ 2012, 16:17

    thant έγραψε:
    dimitris7 έγραψε:Πόσο στενόμυαλος μπορεί να είσαι..?
    στενόμυαλος? Αν ειναι ετσι προτιμώ να ειμαι στενόμυαλος. Αυτές τις εξυπνάδες να τις πεις στους χιλιάδες φτωχούς, ανέργους και άστεγους, αλλά τι σου λέω τώρα... ψιλά γράμματα για εσας τους λίγους αυτά.
    Ψήφισε οτι θες, ειναι δικαίωμα σου, αλλά μην αγιοποιείς καταστάσεις γιατί μας βλέπει και κόσμος.
    Τις τελευταίες σειρές δεν θα τις σχολιάσω. Αφενός γιατί δεν ξέρεις σε ποιον απευθύνεσαι και αφετέρου γιατί ειρωνεύεσαι ως συνήθως τον συνομιλητή σου, νομίζοντας ΠΑΝΤΑ ότι είσαι ο έξυπνος και όλοι οι άλλοι οι βλάκες. Να το κοιτάξεις αυτό.

    dimitris7 έγραψε:Να σου πώ ένα αστειο?
    Όχι αλλα αστεία, αρκετά είπες ανοιχτόμυαλε... και ας τελειώνει εδώ αυτή η εποικοδομητική συζήτηση γιατί όπως κατάλαβες υπάρχει διαφορά απόψεων και ευτυχώς που η άποψή σου ειναι η άποψη των λίγων.

    Αλλα διάβάζει άλλα καταλαβαίνει..
    Που ανακάλυψες την ειρωνία πού την εξυπνάδα και την αγιοποίηση των πραγματων?Εγώ φίλε σου λέω και γράφω πράγματα που τα βλέπω και τα ζω καθημερινά και και δε μεταφέρω οτιδήποτε παπαριά που διαβάζω και μ αρέσει στο διαδύκτιο...

    Ποιοί είναι αυτοί οι λίγοι που με βάζεις με αυτούς?Αυτοί που πήραν απο τον μπαμπά τους...δε θα το παίξω ξανθόπουλος αλλά δουλέυω και πάντα δούλευα και στη νύχτα αν θες και σε βρωμοδουλειές μπράβος όπως λέτε μέχρι να βρώ τη δουλειά που ήθελα και σπούδασα..
    Αλλό θέμα άνοιξα αλλά οι μισοί απο τούς άνεργους είναι τεμπέλια που ζούν απο τη μάνα και το πατέρα τους.Πήραν ενα πτυχίο και νομίζουν οτι ανακάλυψαν το φαρμακο για το καρκίνο..


    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Απ: Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από magakos Δευ 30 Απρ 2012, 22:51

    dimitris7 έγραψε:Αλλό θέμα άνοιξα αλλά οι μισοί απο τούς άνεργους είναι τεμπέλια που ζούν απο τη μάνα και το πατέρα τους.Πήραν ενα πτυχίο και νομίζουν οτι ανακάλυψαν το φαρμακο για το καρκίνο..



    Αυτό με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο...
    Το να πάρει κανείς ένα πτυχίο δεν σημαίνει ότι τον κάνει και ανώτερο από ένα εργάτη πχ...
    Είναι πολλοί αυτοί που "κάθονται" πάνω σε ένα πτυχίο και κοιτούν από ψηλά τις άλλες δουλειές νομίζοντας ότι είναι φωστήρες επειδή έχουν ένα κωλόχαρτο...
    Εγώ από τα 16 μου είμαι τεχνίτης μαρμαράς-πλακάς και μέχρι πριν 4-5 χρόνια "παρακαλούσα" νέα παιδιά να δουλέψουν ως βοηθοί για να μην παίρνω και εγώ αλλοδαπούς άλλα όλοι ψάχνανε το εύκολο..."Εγώ σπουδαγμένος να πάω οικοδομή...?"
    Λες και στην οικοδομή πάμε μόνο οι παρακατιανοί και οι άχρηστοι...
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Απ: Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από dimitris7 Τρι 01 Μάης 2012, 16:51

    magakos έγραψε:
    dimitris7 έγραψε:Αλλό θέμα άνοιξα αλλά οι μισοί απο τούς άνεργους είναι τεμπέλια που ζούν απο τη μάνα και το πατέρα τους.Πήραν ενα πτυχίο και νομίζουν οτι ανακάλυψαν το φαρμακο για το καρκίνο..



    Αυτό με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο...
    Το να πάρει κανείς ένα πτυχίο δεν σημαίνει ότι τον κάνει και ανώτερο από ένα εργάτη πχ...
    Είναι πολλοί αυτοί που "κάθονται" πάνω σε ένα πτυχίο και κοιτούν από ψηλά τις άλλες δουλειές νομίζοντας ότι είναι φωστήρες επειδή έχουν ένα κωλόχαρτο...
    Εγώ από τα 16 μου είμαι τεχνίτης μαρμαράς-πλακάς και μέχρι πριν 4-5 χρόνια "παρακαλούσα" νέα παιδιά να δουλέψουν ως βοηθοί για να μην παίρνω και εγώ αλλοδαπούς άλλα όλοι ψάχνανε το εύκολο..."Εγώ σπουδαγμένος να πάω οικοδομή...?"
    Λες και στην οικοδομή πάμε μόνο οι παρακατιανοί και οι άχρηστοι...

    Ετσι είναι αλλά θα διαφωνήσω στο οτι κάθονται απο ψηλά(εγωισμό θα το πω καλύτερα)...τα @@@ μου κάθονται τώρα που έσφηξαν οι κώλοι.Βερεσέ στη γειτονιά τους ουτε τσίχλες εφόσον είναι άνεργοι δανεικά απο φίλους κομμένα οπότε θα πάνε να δουλέψουνε και περίπτερα 10ωρα και καθαριστές μεροκάματα και οτι άλλο θέλεις.Μαρμαράς πλακάς είπες? μιλάς για πολυτέλεια τώρα..για έλα στην αθήνα να σου δείξω πτυχιούχους απο μετσόβειο τι κάνουν πού δουλέυουν?
    Τα πράγματα είναι απλά ΔΕ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΟΛΑ ΕΤΟΙΜΑ.1 εκ αλλοδαποί και παραπάνω οι περισσότεροι με ασφάλιση ενσημα γιατί ήρθαν εδώ?για τουρισμό?Εμείς τους φέραμε
    Κάνε ένα απλό λογαριασμό σου λέω με βάση τους νόμιμους 900.000 είναι οι εγγεγραμένοι μόνο στο ικα και το ελάχιστο που θα διώξουν έξω σε ένα χρόνο είναι στα 10000 ευρώ ο ένας.Τα οποία τα χανουμε και τα δανειζόμαστε για να τα καλύψουμε 2 φορες ζημιά...
    Ξέχασα να φτιάξω κόμμα γαμώτο..

    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Απ: Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από magakos Τετ 02 Μάης 2012, 00:39

    dimitris7 έγραψε:
    magakos έγραψε:
    dimitris7 έγραψε:Αλλό θέμα άνοιξα αλλά οι μισοί απο τούς άνεργους είναι τεμπέλια που ζούν απο τη μάνα και το πατέρα τους.Πήραν ενα πτυχίο και νομίζουν οτι ανακάλυψαν το φαρμακο για το καρκίνο..



    Αυτό με βρίσκει απόλυτα σύμφωνο...
    Το να πάρει κανείς ένα πτυχίο δεν σημαίνει ότι τον κάνει και ανώτερο από ένα εργάτη πχ...
    Είναι πολλοί αυτοί που "κάθονται" πάνω σε ένα πτυχίο και κοιτούν από ψηλά τις άλλες δουλειές νομίζοντας ότι είναι φωστήρες επειδή έχουν ένα κωλόχαρτο...
    Εγώ από τα 16 μου είμαι τεχνίτης μαρμαράς-πλακάς και μέχρι πριν 4-5 χρόνια "παρακαλούσα" νέα παιδιά να δουλέψουν ως βοηθοί για να μην παίρνω και εγώ αλλοδαπούς άλλα όλοι ψάχνανε το εύκολο..."Εγώ σπουδαγμένος να πάω οικοδομή...?"
    Λες και στην οικοδομή πάμε μόνο οι παρακατιανοί και οι άχρηστοι...

    ...Μαρμαράς πλακάς είπες? μιλάς για πολυτέλεια τώρα..για έλα στην αθήνα να σου δείξω πτυχιούχους απο μετσόβειο τι κάνουν πού δουλέυουν?.........

    Πολυτέλεια φίλε είναι στην Αθήνα και στην Θεσσαλονίκη.Το γνωρίζω μιας και έχω αρκετούς συγγενείς εκεί κάτω...
    Στην επαρχία είναι άστα να πάνε, εντελώς διαφορετικά δουλεύει η οικοδομή στην επαρχία...
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Απ: Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από dimitris7 Τετ 02 Μάης 2012, 16:00

    Στα νησιά ζει και βασιλέυει και ιδιαίτερα στο Ιονιο Κεφαλονιά Ζάκυνθο λευκάδα κέρκυρα ειδικά..Φίλε μιλάμε για πολύ χαρτί..
    Στο επαγγελμά σου γείτονας μου δούλευε ολο το χειμώνα κερκυρα και καθάρισε 100 χιλιάρικα δικά του με συνεργείο 12 ατομα.
    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Απ: Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από magakos Τετ 02 Μάης 2012, 21:04

    dimitris7 έγραψε:
    Στο επαγγελμά σου γείτονας μου δούλευε...

    Αθηναϊκό συνεργείο σε τουρνέ...
    Το θέμα είναι ότι στην Αθήνα γίνονται χοντρές δουλειές με σχεδόν διπλάσιο κοστολόγιο και το καλύτερο είναι ότι έχει περάσει η φιλοσοφία το ΙΚΑ σου να το πληρώνει ο πελάτης....
    Εδώ το πληρώνεις μόνος σου...Σκέψου ότι ξεκινάς κάθε μέρα με μείον 80Ε το άτομο...
    dimitris7
    dimitris7
    Vip Member
    Vip Member


    Μηνύματα : 1324
    Ηλικία : 42
    Πόλη : Αγρίνιο
    Μέλος από : 21/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Απ: Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από dimitris7 Πεμ 03 Μάης 2012, 14:56

    Τουρνέ? φτιάχνουν ξενοδοχεία με μισά λεφτά με επιδοτήσεις απ τον ΕΟΤ.Δεν υπάρχει "φιλοσοφία" πληρώνω ΙΚΑ!!!!Σε τεχνική εταιρεία δουλέυω.Σε δημόσιες εργοληψίες ένσημα πάνε μόνο σε τεχνίτες και μερικά σε εργάτες.Σε ιδιωτικές μόνο τεχνίτες.
    Οταν παίρνεις δουλειά μόνος σου τότε τη π@@τσισες απ τη μία μαυρη αγορά που μας κάνει τη δουλειά,απο την άλλη υπανάπτυξη φέρε για το ένα και τον άλλο και σου κόβουν "τιμολόγιο".



    magakos
    magakos
    Administrator
    Administrator


    Μηνύματα : 1829
    Ηλικία : 49
    Πόλη : Καβάλα
    Μέλος από : 16/01/2010

    Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω... Empty Απ: Χάρυ Κλυν: Θα σας μαυρίσω...

    Δημοσίευση από magakos Πεμ 03 Μάης 2012, 20:15

    Για αυτό σου είπα ότι εκεί υπάρχουν χοντρές δουλειές...(Αυτό εννοούσα τουρνέ να ακολουθείς τεχνικές εταιρίες).
    Εδώ μην ψάχνεις τέτοιες πολυτέλειες.Όταν σε μια ολόκληρη πολυκατοικία καθαρίζεις το πολύ 4000-5000 και από αυτά έχεις να πληρώσεις και ένσημα τι να σου μείνει...
    Για τιμολόγια ούτε συζήτηση....Δεν σου ζητά κανείς λόγο ΦΠΑ.Μόνο σε δημόσια έργα στο ζητάνε.

      Η τρέχουσα ημερομηνία/ώρα είναι Δευ 06 Μάης 2024, 06:16